Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan gyógyuljak ki egy hét...

Hogyan gyógyuljak ki egy hét alatt a tűfóbiámból?

Figyelt kérdés

Kb fél órája tudtam meg, hogy jövő hét szerdán vérvételre megyek, minden különösebb ok nélkül, mert anyukám így szeretné. Viszont irtózom mindenféle orvosi kezeléstől, még a pálcikát sem vagyok hajlandó a számba venni, amikor nagyra kell nyitni a szájat ilyen általános orvosi vizsgálattól. Egy hónapja kaptam szurit a fenekembe, az nagyon fájt, alig láttam a szememre, zúgott a fülem és nem bírtam állni a lábamon, úgy kellett lefektetni, a vérnyomásom leesett, szóval minden jó. És mivel tesómnak kb kéthetente kell mennie vérvételre, tudom, hogy ez egy elég fájdalmas folyamat. Szóval már most be vagyok pánikolva, teljesen kivagyok, a felkarom el van nehezedve, nehéz mozgatni, meg a gyomrom is össze van szorulva, fázom, meg minden rossz...


Valahogy meg kéne szüntetni a félelmet, de nem tudom, hogy hogy... Pszichológus? Gyógyszerek?



2013. aug. 15. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Először is: sem az injekció sem a vérvétel nem fájhat, ha normálisan csinálják. Persze, érzel egy kis szúrást, de ha véletlen rálépsz egy legóra az jobban és tovább tud fájni mint egy vérvétel. Az okát kéne megkeresni miért félsz tőle. Én azért féltem évekig, mert gyerekkoromban egy doki rendesen belém állította a tűt, el is ájultam. Utána sokszor voltam vérvételen és láttam, hogy lehet ezt normálisan is csinálni, azóta nem félek.
2013. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket csak úgy nem lehet eltüntetni,főleg nem 1 hét alatt. Ezekhez a dolgokhoz hozzá lehet szokni,bár az sem mindenkinek sikerül. Egyet tudsz tenni:szólj amikor bemész,h számítsanak rá,h rosszul szoktál lenni. Én az ilyen betegeket eleve fekve szúrom.
2013. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. 40-szer volt már vérvétel,köszönhetően annak,hogy vérnyomás-és szívbeteg vagyok,ötször műtöttek,és még ezer bajom van.Úgyhogy ne parázz,a vér elviselhető.Mondjuk lehet,hogy azért gondolom csak így,mert 14 év alatt annyi szörnyűségen mentem keresztül az egészségem miatt és azon kívül is,ami egy 90 évesnek is sok lenne,tehát rohadtul megeddzett az élet.

14/F

2013. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A vérvétel vagy a fenékbeszuri fáj jobban, hogyha nagyon félek és izgulok előtte?
2013. aug. 19. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!