Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hetek óta tartó hasmenésem...

Hetek óta tartó hasmenésem van. Már szedtem hasfogót, szenet, antibiotikumot stb. Most ujra kezdődött. Mit csináljak? Laktóz értkeny vagyok, és a gyógyerek laktózt tartalmaznak.

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy az étcsoki jót tenne neked, de próbáld ki. Viszont úgy tudom, vannak olyan gyógyteák, amik erre jók. Ha egyik sem használ, feltétlenül menj el orvoshoz! És igyál sok folyadékot, mert a hasmenéstől kiszáradhatsz!
2013. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de ezeken már tulvagyok. Valami bevált laktózmentes gyógyszer kellene talán.
2013. aug. 17. 08:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Cralex kapszula: aktív szenet tartalmaz csak.

Ezek szerint semennyire nem tudod bontani a laktózt?

/ bár az is igaz, hogy hasmenésnél még jobban lekopik a kefeszegély a bélnyálkahártyáról, ahol ez az enzim termelődik./

Lactase tablettád van ?

2013. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Zérós vagyok. Van lactase tablettám. Tegnap kocsonyát ettem, én főztem, és tettem bele bőven vegetát. Valószinü, ez hozta vissza a hasmenést, ami pár napig már elmaradt a cifrán-klion combó után. Most majd kimegyek a patikába, van egy érvényes receptem reasecre - de nem tudom mit csináljak, mert a gép szerint az is laktózos. Aki felirta, azt mondta, hogy szedjem együt a lactase-tabival..... hát nem tudom.
2013. aug. 17. 09:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Most szedtem be egy nagy doboz normaflórt, együtt az antibiosz.combóval, szerinted azt vegyek még és folytassam?
2013. aug. 17. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként pont ezt akartam írni, hogy a tabletta előtt vegyél be Lactase-t. Bár így elég drága a kezelés, mert fogy a Lactase tabi is, de ha egyáltalán nincs enzimed már akkor muszáj pótolni. Szerintem folytasd a Normaflore-t is és a diétát is pár napig.

Hát igen ma már a laktózt mindenbe beleteszik adalékanyagként, gyakorlatilag nagyon kevés élelmiszer van , ami nem tartalmazza.

2013. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Előbb beszéltem egy patikus ismerőssel. Ő a szőlőre is gyanakszik, azt is ettem tegnap egy nagy fürttel - más semmit. Na most folyamatosan a szőlő héj, és mag távozik.
2013. aug. 17. 09:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Na most jöttem haza a patikából. Vettem egy normaflórt, és egy doboz széntablettát. Lehet, hogy tul is vagyok rajta, mert reggel óta nem voltam wc-n. Tudom, hogy gusztustalan, de nekem ez nagyon jó hir. Lehet, hogy tényleg csak a laktóz volt, és kiürült. Ma csak rizst eszem azért.
2013. aug. 17. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!