Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 14 éves fiú vagyok és iszonyat...

14 éves fiú vagyok és iszonyatosan O lábam van. Hogyan lehetne ezen segíteni? Ha kell kép privátba tudok küldeni.

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen nemlehet változtatni:( Nekem szintén O lábam van.
2013. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sport segit ;)
2013. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A férjemnek is rettentő O lába van, de azt is imádom ;)
2013. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A focistáknak szokott O lábuk lenni, nem? :) mert nekem az kifejezetten tetszik.
2013. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dr. Szennyai Mária válasza:

Én 63 éves vagyok, nő. Emlékszem, nekem is o lábam volt, majd x lábam ltt és amikor a szervezetem befejezte a felnövést, egész szép, rendes ábaim, lettek.

Az igazság az, hogy kellett ehhez bizonyos gyakorlatokat végeznem mindkét esetben. Az egyik a futás volt - de volt más is, csak nem emlékszem. Azt javaslom, menjen el egy edzőhöz egy body terembe, és kérjen tanácsot. Ha nem tetszik amit mond, kérdezzen meg egy másikat is. Biztos lesz olyan tanács ami segít. Minden jót kívánok.

Ebben a korban ezt pillanatok alatt kinövi.

2013. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lovaglásnál lehet, hogy előny, légy díjugrató!
2013. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mivel még valószínűleg néhány évig növekedésben vagy, egy kisebb műtéti eljárás segíthet. Persze ennek csak akkor van javallata, ha a mozgásban járásban ez téged nagyon zavar vagy akadályoz. A műtét neve: hemiepiphyseodesis.

Röviden a térd körül a külső oldalon 2 pici 8-as alakú lemezt csúsztatnak be, ezzel ideiglenesen lezárják a növekedési porcodat. Amikor kiegyenesedik a láb tengelye, a lemezt kiveszik. Ez akár hónapoktól néhány (1-2) évig is eltarthat.

Ha nincs olyan nagy deformitásod, akkor ne törődj vele, majd kinövöd.

Nem tudom, hogy Magyarországon végeznek-e ilyen műtétet, valamelyik egyetemen, de leginkább a Karolina úton (Buda) az Ortopédiai Klinikán érdeklődj! Persze ennek elengedhetetlen feltétele az előzetes vizsgálat és a radiológiai diagnosztika.

Remélem, hogy tudtam segíteni!

2013. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!