Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Két napja nem voltam wc-n már...

Két napja nem voltam wc-n már elég kellemetlenül érzem magam, valami javaslat?

Figyelt kérdés

nagyon kellemetlen ez de nem akarok még orvoshoz fordulni..

hashajtót nem akarok szedni


2013. aug. 25. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne is szedj.

Mályvateát igyál késő este, reggel és délelőtt kipakol. Vagy épp reggel, ha másnap ráérsz, mert többször fogsz menni :)

2013. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalat,a hashajtora hihetetlenul ra lehet szokni, ki se probald. Nekem tonkrevagta az egesz belrendszerem,nem reszletezem... A Hunyadi keserusos vizet ajanlom,nagyon hatasos,nem lehet raszokni, Dmbe, Rossmannba,gyogyszertarba lehet kapni, de Tescoba es gyogynovenyboltokban is lattam mar. 3-400 ft. A malyva tea nekem nagyon nagy gorcsoket okozott.
2013. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és mindennap használod?
2013. aug. 25. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, van akinek erős görcsei lesznek tőle, legfeljebb próbáld ki egyszer, hogy neked milyen. Nem vagyunk egyformák. Viszont semmi ilyen szert, gyógyteát, stb-t ne alkalmazz minden nap. Teljesen normális az is, ha naponta van székleted, de az is, ha csak 4-5 naponta. Szerencsére ebben is különbözünk. Ha alapból ritkábban van, akkor nem szabad erőltetni, ment tönkrevágod a bélrendszered. Ha valóban székrekedésed van, akkor kell ezeket alkalmazni, használni, és aztán leállni vele. Nagyon sok esetben, sőt, szinte mindig az ilyen típusú bajoknak lelki, pszichikai eredetű oka van, vagy nagyon erősen rásegít a sok stressz, stb. Persze sokszor csak egy egyszerű gyomorrontásról van szó, bár az inkább hasmenéssel jár. A mindennapokban igyál elég vizet, napi 2-3 l minimum, de lehet ebből 1 liter tea vagy gyümölcslé is, a többség inkább víz legyen, és minden napra jusson némi zöldség, gyümölcs, legyen egy pár húsmentes nap is. Ilyenkor segít, ha lekvárt eszel pl., vagy magas rosttartalmú ételeket.
2013. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen nekem lelki oka van sajnos, most egyenlőre nehezen oldódik meg a problémám.

akkor kifogom próbálni

2013. aug. 25. 20:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,tolem kerdezted e, en igen minden este,es reggelente erolkodes nelkuli,normal szekletem van,semmi hasmenes vagY szekrekedes. Ra van irva mennyit es mikor.fogyaszd,attol fuggoen,hogy gyors kipucolasra,vagy rendesen kell. Sok benne az asvanyi anyag,igy ha valakinek hashajtasra kell,az sem baj,mert potolja azt amit kihajt. Egyebkent sok potitiv,orvosi cikk van rola a neten.
2013. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!