Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi ez szerintetek? Hogyan...

Mi ez szerintetek? Hogyan fogok így szülni?

Figyelt kérdés
26 éves egészséges nő vagyok...legalábbis nem tudok róla, hogy bármi bajom is lenne :) fizikálisan tuti nem, mentálisan meg...sosem lehet tudni :D Szóval a problémám a következő : Miért van az, hogy ha kórházban vagyok (látogatóban) az első 2-3 perc után az ájulás kerülget. De mindig ! Konkrétan összecsuklom, teljesen elfehéredek, és el kell hogy kapjon valaki mielőtt a földre zuhannék. A kórházakban mindig olyan fura "szag" van...talán attól lenne ? És ami még érdekes, hogy miután megtörténik a rosszullét...kivittek az épületből a friss levegőre...ittam valami édeset...utána ha visszamegyek már nincs semmi bajom. Tehát nem ájuldozom már utána. Eddig 10 esetből tízszer mindig ez volt. A másik : ha esetleg a tévében nézek valami "kórházas/műtős" dolgot vagy csak neten olvasok róla..akkor is ugyan ez van. Ilyenkor éppen el nem ájulok...de ugyanúgy szédülök...fal fehér vagyok. Nyilván ilyenkor azonnal elkapcsolom onnan a tévét. Gyorsan megmosom hideg vízzel az arcom stb. Egyszer például a Spektrumon a szülésről volt szó, konkrétan mutattak is mindent. Alig bírtam kimászni két lábon a fürdőszobába, annyira rosszul lettem tőle. Mi lehet a gond velem ? Mivel 26 vagyok, lassan esedékes lesz a gyerekvállalás...na de hogyan????

2013. szept. 2. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ért valami trauma gyerekkorodban a kórházban? Vagy olyan dolog, ami után a kórházba kellett vinni? Ez egyébként nekem fóbiának tűnik, ami a félelem egy fajtája. Pszichológus, kineziológus tud segíteni.
2013. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb. 2 éves koromban egy baleset következtében elég komoly égési sérüléseket szereztem (másodfokú). Ezt követően sokáig voltam kórházban. Egy darabig mesterséges kómában is tartottak, hogy ne érezzem a fájdalmat. De ez az egész már nagyon régen történt...nyilván a nyoma megmaradt rajtam, de semmi több. Az orvosok szerint ez már "csak" szépséghiba. Nem fáj...nem akadályoz semmiben...normális életet élek.
2013. szept. 2. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Majd ha szülsz, akkor két lehetőség lesz:

vagy befekszel korábban, és a szülésig hozzászoksz a dologhoz,

vagy rögtön szülni mész, és akkor hidd el, nem a szagokkal leszel elfoglalva!


Egyébként te magad írtad le, hogy ha a rosszullét után kimész és iszol vmi édeset, akkor utána már rendben vagy. Szóval nem értem, mi a gond? Ha mégis rosszul leszel, akkor ezt teszed és kész.

2013. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószinü, hogy ezt a traumßat nem dolgoztad fel a mai napig, ebben segíthetne egy JÒ pszichológus.


De ettöl függetlenül ha terhes leszel és a szülésre kerül sor, ezsedbe sem fog jutni, hogy rosszul legyél, mert mással - a szüléssel - leszel elfoglalva.


Viszont mindenképpen meg kellene próbálni ezt a fóbiát kigyógyitani, mert nem túl jo dolog. Az, hogy csak az elsö esetben, amikor bemégy, jön ki rajtad, egyértelmüen pszichikai okokra mutat.

2013. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na és az, hogy otthon a tévé előtt ülve is ugyanez van ? ott nincsenek szagok :) Ha pedig interneten olvasok egészség ügyis dolgokról kép nélkül ? Nyilván majd szülésnél ez lesz a legkisebb "bajom" ...nem is erről van szó. Csak tök kellemetlen, hogy egyik pillanatról a másikra tudok olyan szinten rosszul lenni bizonyos helyzetekben ami szerintem nem normális.
2013. szept. 2. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Szedd már össze magad!
2013. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!