Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Benőtt a körmöm, miután...

Benőtt a körmöm, miután lenyomtam a gyulladást, kivághatom a benőtt körömrészt?

Figyelt kérdés
Sebészetre csak a legvégső esetben mennék, nagyon-nagyon félek a kórháztól. 5-6 órája bekentem a begyulladt részt - ami elég fájdalmas és kissé gennyes volt - vastagon Tetrannal, azóta nagyon sokat javult, már alig fáj. Miután teljesen lenyomtam a gyulladást, kivághatom a benőtt körömrészt?
2013. szept. 6. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedikűrös szépen rendbe teszi.

Ha magadnak csinálod, minden eszközt fertőtleníts le előtte, ha más nem, főzöd egy percig forró vízben, de egyszerűbb alkoholba mártani. Kell egy olyan olló, aminek keskeny, elnyújtott vágó része van, de erősen vág, hogy rendesen ki tudd vágni, ne maradjon tüske, mert akkor rosszabb lesz. Akkor kivághatod, ha gennyes, csak jobban fáj, de hamarabb gyógyul.

2013. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha már kivágtad és gennyes, a paradicsomos kötés segíti a gyógyulást, nekem legalábbis ezt javasolták.
2013. szept. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, mi is ezt szoktuk csinálni, utána jód, eddig még nem kellett sebészhez menni.
2013. szept. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!