Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mellkasi fájdalom, reflux lenne?

Mellkasi fájdalom, reflux lenne?

Figyelt kérdés
Tegnap este kicsit többet ettem a kelleténél és utána eléggé felpuffadtam, de semmi más tünet nem volt. Majd mikor 2 óra múlva lefeküdtem az ágyba teljesen vízszintes helyzetbe, a torkomtól kb 6-7cm-vel lejjebb a mellkasomnál nagyon erős fájdalom jelentkezett. Inkább szúró jellegű volt és nnéha kisugárzott balra. Nagyon megijedtem mert ilyen még sosem volt. Majd felkeltem és valamivel jobb lett, ülő helyzetben pedig kevésbé éreztem. Főként levegővételkor mintha feszített volna valami ott. Ilyekor az ember hajlamos a legrosszabbra gondolni mint az infartus. De én még csak 23 éves vagyok, nem dohányzom, nem iszok alkoholt soha, abszolút nem élek stresszes életet, rendszeresen mozgok és próbálok minél egészségesebben táplálkozni, emellett pedig vékony alkatú vagyok. A szívemmel sincs semmi probléma mert már voltam szívultrahangon egyszer. Nem értettem az okát, a barátom szerint ez reflux lehetett, mivel elég sokat bögötem is.. szinte egyfolytába. AZ utóbbi fél évben is sokat szedtem savcsökkentőt, de ilyen mellkasi fájdalmam még soha nem volt. Most reggelre már sokkal jobb, nem is fáj. Volt már valakinek hasonló? Elég ijesztő jelenség. Értelmes válaszokat várok! Előre is köszönöm!

2013. szept. 15. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A szívproblémánál olyan érzés lett volna mintha egy elefánt ülne a mellkasodon és ülve sem javult volna, vagy a válladból a kisujjadig sugárzott volna a fájdalom, esetleg hát vagy gyomorfájás jelentkezett volna. A túlevést reflux mellett kerülni kell, simán okozhat ilyen tüneteket.
2013. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, hát bizony ez valószínűleg reflux ( nem biztos ), én a helyedben elmennék orvoshoz ( fel fog írni gyomorsavkötőt ) és pillanatok alatt elmúlnak az ilyen dolgok, még ha bekajálsz akkor se lesz tüneted. Én 22 évesen mentem el dokihoz és azóta semmi problema! 24F
2013. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!