Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 18 évesen tudok még nőni? 15...

18 évesen tudok még nőni? 15 éves koromban értem el a mai 170-172 cm es magasságomat, azóta észrevételeim szerint egy centit nem nőttem.

Figyelt kérdés
Ezt elég kellemetlennek találtam eddig is, de úgy voltam vele úgyse tudok ellene tenni semmit. Viszont már 5 hónapja vagyok lassan egy csodálatos lánnyal, akit nagyon szeretek, és akiért bármit megtennék. Ő 17 éves és kb 165 cm magas. Nagyon szeretne magassarkút hordani, de azt mondta azért nem teszi mert akk vagy egy magas vagy magasabb lenne,mint én és ez számára nagyon kellemetlen lenne. Igazából nekem is mert nem szeretem ha egy csaj magasabb nálam. Mit tehetnék az ügyben ? Miként lehetnék magasabb ?

2013. szept. 15. 14:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja meg még arra lennék kiváncsi, hogy miért van az hogy valaki dohányzik már pl 14 éves kora óta és 180 fölött van ? Én nem dohányzok és mégiscsak 170 vagyok :(

Anya 154 cm apa 175-180 nagyapám 190-200 cm nagybátyám is kb ugyanakkora mint ő. Apáék 8 an voltak testvérek és kb. mindenki magasabb lett mint ő csak talán a lányok nem.

2013. szept. 15. 14:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha azóta nem nőttél, akkor egyet tehetsz. Elmész endokrinológushoz és megvizsgáltatod, hogy lezárultak-e a növekedési zónák. Ő nem fog 170 centire felírni növekedési hormont, mert ilyen szemét világban élünk.


De ha nem zárultak még le, akkor próbálkozhatsz feketepiacon beszerzett növekedési hormonokkal. Ezeknek ugyebár megvan a maguk kockázata, szóval csak ÓVATOSAN. De ha sikerül, akkor nem kell egész életedet úgy leélned, hogy a nők legalább hetven százaléka kikosaraz a magasságod miatt.

2013. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos szakrendelésre egy ideig nem lesz időm :/ Mennyit kér el egy magánorvos ?

Ez beválthatna ? [link]

2013. szept. 15. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha gerincferdülésed van, a csontkovács tud rajtad valamennyit növelni.


Ha viszont már a növekedési zónák lezárultak NE HASZNÁLJ semmilyen növekedési hormont, mert akromegáliát okoz. Megnőnek a porcos részek, megvastagodnak az ujjak és a lábak, olyan leszel, mint Shrek, de magasabb nem.


A tornagyakorlatok egészségesebbé tesznek, de magasabbá nem. Azon a trükkön alapszik, hogy reggel, ébredés után 2-3 centivel magasabb vagy, mert a porckorongok megtelnek vízzel, majd a nap végére a gravitáció miatt összenyomódnak.


Tényleges magasságnövekedést csak növekedési hormonokkal tudsz elérni még fiatalon, vagy később már Ilizarov módszerrel. Az 21 millió forintnak megfelelő összeg, hónapokig tart és nagyon fájdalmas.


Eltörik a lábaidban a csontokat és egy fémszerkezettel minden nap nyújtanak rajta 1 millimétert, mert ennyi csontszövet képződik egy nap alatt. Ez idő alatt pokoli fájdalmakat élsz át és ágyhoz vagy kötve és folyamatosan gyógytornásztatnak, hogy ne satnyulj el.


Ha sikeres a műtét és nem kapsz semmilyen fertőzést a nyílt seb miatt, akkor 10 nap alatt 1 centi, 100 nap alatt 10 centi.


De ha 10 centit akarsz nőni, akkor két helyen törik el a lábadat. A combcsontnál és a sípcsontnál. Mindkét helyen 5-5 centit növelnek.


Fél év múlva felépülhetsz, a hegeidet plasztikáztathatod, de az eredmény akkor sem lesz tökéletes, mert a lábad aránytalanul hosszabb lesz, mint a törzsed.

2013. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen gerincferdülesem van de ha kihuzom magam se vagyok sokkal magasabb :/

A csontkovacs h segitene rajtam ? :(

2013. szept. 15. 23:13
 6/6 anonim válasza:
23 éves korodig még bármi történhet.
2013. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!