Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggeli torna, ártalmas vagy...

Reggeli torna, ártalmas vagy ajánlott?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb 1,5 hónapja elhatároztam, hogy életmódot váltok. Elhagytam a kávét és reggelente tornázok 15-20 percet. 5-10 perc gimnasztika 15 perc evezőpad.

Nagyon szeretem mert felébredek és délig pörgök, jó a közérzetem nem hiányzik a kávé.

Sok helyen olvastam, hogy reggeli torna nem egészséges, mert kopnak a porcok. De akkor mit csináljak? Tornázzak vagy ne?

Esete 6-7 ig dolgozok, család, már nincs időm tornázni, de amúgy se szeretném estére felpörgetni magam, este már elcsendesedni akarok.


2009. nov. 9. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit írták, hogy nem egészséges. Az hülyeség! Nyugodtan tornázhatod minden reggel.
2009. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem este is ugyanúgy kopnak a porcok.
2009. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sztem nyugodtan tornázz, sőt dícséretes és nagyon egészséges h leszoktál a kávéról és ezzel "doppingolod" magad!
2009. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kénytelen voltam, a melóhelyen ért stressztől folyton szorongtam. Minden időjárás változásra frontra érzékeny voltam, folyton kávéval tömtem magam. A végén már nem ért semmit, csak felszínesen aludtam tőle. Több más dologban is változtattam, de meghozta a kívánt eredményt.
2009. nov. 9. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötletnek tartom a reggeli tornát. Egyrészt mert a tornázás és testmozgás mindig egészséges. Másrészt pedig a szervezeted aktivizálja magát. Az izmok vérellátása és anyagcseréje jobb lesz, a tested felpörög, felkészül a napra. Másrészt a szervezet anyagcseréje is meggyorsul ami a kiválasztásban segít. Nem beszélve a méreganyagokról, ha esetleg kicsit keményebb edzést csinálsz és meg is izzadsz. Kávéra amúgy sincs a szervezetnek szüksége. Csak támogatni tudom az ötletedet. Jó egészséget!
2009. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!