Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi az, amire érzékeny lehet a...

Catharina89 kérdése:

Mi az, amire érzékeny lehet a hasam?

Figyelt kérdés
Már olvastam, hogy sokak puffadnak bizonyos kajáktól, és görcsöl a hasuk.. Hát velem is ez van :S kipróbáltam, hogy csak kenyeret eszek, de semmi. Aztán ittam tejet, szintén nem lett semmi bajom. A 3. tippem a nutella... létezik, hogy valaki attól puffad? vagy mitől készülhet ki még a hasam, mivel próbálkozzak?

2013. okt. 13. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam a kizárásos étrend jött be. Hónapokig ment a hasam, a végén már közvetlenül evés után mennem kellett. Csomó vizsgálatom volt, mind negatív eredménnyel. Míg nagy nehezen tök egyedül rájöttem, hogy a nátrium-glutamát okozza az összes bajomat. Korábban ettem leveskockából levest, olyan ételízesítőt használtam, amiben benne volt. Még egy májkrémes kenyeret sem tudtam gond nélkül elfogyasztani, mert a legtöbbjében benne van. Már két hónapja tudatosan kerülöm ezt az ízfokozót, minden terméken elolvasom az összetevőket, és szépen visszateszem a polcra, ha meglátom ráírva. Elmúlt a puffadásérzetem, hasmenésem és végre újra normálisan tudok enni, anélkül, hogy máris mennem kéne a mellékhelyiségre. Amúgy pedig függőséget is okoz, mert eleinte borzasztóan hiányoztak azok az ízek, amiket elér vele az ember, de már szinte kigyógyultam belőle. Most csak az a probléma, hogy nem merek idegenben enni, mert ha benne van az ételben, akkor azonnal jelentkezik a hatás és az azért ciki.
2013. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nekem nem megy a hasam, csak elkezd puffadni, és 10 perc múlva már iszonyatosan fáj is... :S ddig a legdurvább az volt, amikor egyik éjszaka is arra keltem, hogy nagyon fáj a hasam, ott már majdnem egyből a mentőket hívtam, mert azt hittem meghalok. lehet benyalok még egy kis nutellát, és kiderül. :D
2013. okt. 13. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!