Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma reggel ittam egy instant...

Ma reggel ittam egy instant kávét de rendszeresen iszok reggel. Utánna kb egy óra múlva éreztem, hogy az átlagosnál jobban dobog a szívem. Megmértem a vérnyomást 101/75 és a pulzuosom 111 volt! Amúgy 18 éves vagyok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Kipróbáltad már kávé nélkül is? Ha igen, és úgy nincs, akkor - meg fogsz lepődni - a kávétól! Azon belül a koffeintől. Annak élénkítő hatásától... 111-es pulzus nem normális, bár a 18 éved helyett többet ért volna, hogy 180 kiló vagy-e :)
2013. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
A kávétól..? Én például nem bírom a kávét, nagyon kevéstől nem akar kiugrani a szívem a helyéről. Csökkentsd a mennyiséget vagy igyál inkább zöld teát.
2013. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vérnyomás eléggé alacsony. Elképzelhető, hogy az alacsony vérnyomás miatt ment fel a pulzusod, nem a kávétól, amit minden nap iszol, és eddig semmi bajod nem volt tőle.
2013. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem vagyok 180 kg :-)

kb 55

2013. okt. 28. 13:42
 5/9 A kérdező kommentje:

alapból magas a pulzusom 90 szokott lenni .nagyon stresszes vagyok. apró dolgokon már parázok . lehet jó lenne néha a nyugtató?!

??

2013. okt. 28. 13:45
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Inkább próbálj meg sportolni :) Ne kezdd el a nyugtatókat, ha nem muszáj.
2013. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg a vérnyomásod kompenzálja a magasabb pulzus. De a 90-es pulzus szerintem nem olyan magas, amire nyugtatót kéne szedned. Első körben inkább ne igyál kávét, tényleg próbáld ki a teát. Én szívbeteg vagyok, alacsony a vérnyomásom és magasabb a pulzusom, a kávétól nagyon szokott dobogni a szívem. Ne akarj már 18 évesen nyugtatót szedni!
2013. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Nyugtató, de nem bogyóban. Kis önbizalom, mozgás, barátok, esetleg pszichológus, ilyesmi. Aztán ha lesz önbizalmad, akkor a lelki része rendben van. Ha sportolsz, attól meg rendbe jöhet a többi, de azért ezt egy orvossal jó lenne megerősíteni, hogy semmi bajod, mert a 111 nyugalmi pulzusnak reggel nem kevés akkor sem.
2013. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

mától nem iszok kávét. ma 89 volt a pulzusom reggel...

nem tudom miért van ez de a legapróbb dolgokon stresszelek :/ próbálok nyugodt lenni. inkább teázok mostantól.

2013. okt. 29. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!