Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől ropognak a csontjaim...

Mitől ropognak a csontjaim (vagy ízületeim, nem tudom milyeim)?

Figyelt kérdés

Kezdetben csak az ujjam ropogott, aztán lábujj, boka, váll, könyök, hátam, térd és nemrég a nyakam is elkezdett ropogni.

Persze nem magától, hanem pl. ha behajlítom a lábujjaim, kinyújtom a lábam, vagy az ujjaimat direkt, legugolok, stb.

Nem is az érdekelne, hogy mitől, hanem az, hogy hosszútávon ennek lesz-e valami jelentősége?

Pl. mindig mondják, hogy remegni fognak az ujjaim, de ezen kívül ha pl. a térdem ropog (az elég nehezen remeg a lábam közepén) vagy bármi annak lesz-e valami mellékhatása?

Pl. porcleválás vagy bármi.

Ujjaim, térd, stb. már évek óta ropognak, és nem nagyon múltak eddig el, gondolom nem is fognak.

Meg gondolom az sem egészséges, hogy egyre több mindenem ropog.


14/F


2009. nov. 18. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokat nem segítek, 29/F, régóta ropog itt-ott. Főleg gerinc, főleg a könnyen fáradós helyein. Összefügghet mozgáshiánnyal, ill. gyakori "elgémberedős" tevékenységgel. Elvileg nem káros, nem esélyes, hogy vénséges vén korod előtt remegősséget csinálna, akkor pedig már mindegy is, hogy mire mit fognak. Ha jól esik, és senki se húz nyakon érte pont, akkor katt neki, aztán ha netán kezd aznap fájogatni a sok roppantástól, akkor már tudod is, mennyinek a fele a max amit kéne egy nap, hogy tényleg béke legyen.


Egyébként amikor mozgósabb napjaim vannak, akkor elmúlik, de hiányzik is :) Kb ezt értettem az alatt, hogy sokat nem segítek :) Mellesleg: subscribe :D

2009. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Suliba van tesióra (heti 3x), de ha ez kevés lenne több éven keresztül heti 4-5 volt, és már akkor is ropogott.


Akkor az a lényeg, hogy nyugodtan ropogtathatom, kösz a válasz.t

2009. nov. 19. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!