Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen erős "szívdobogás"...

Hirtelen erős "szívdobogás" érzés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy ideje azt veszem észre, hogy bizonyos időközönként, körülbelül heti egyszer, teljesen váratlanul érzem, hogy mintha erősebben verne a szívem. Nem gyorsabban, nem lassabban, hanem mintha erősebben "pumpálna". Azért is fura, mert alapból az ember nem érzi hogy dobog a szíve (csak ha kitapintja az artériákon, vagy a mellkasára teszi a kezét) de ilyenkor rendesen érzem a mellkasomban hogy dobog. Nem fáj vagy ilyesmi, nem leszek rosszul, nem szédülök semmi ilyesmi. Mindössze pár másodpercig tart, talán 2-3 ilyen erősebb dobogás erejéig, utána minden teljesen normális.


F/23, teljesen egészséges (tudtommal), jó testalkatú vagyok (magyarán nincsenek súlyproblémáim), rendszeresen sportolok. Nincsenek káros szenvedéjeim, nem iszok kávét, nem dohányzok, nem drogozok. Napi egy deci vörösbort szoktam inni, egyébként max havonta egyszer ha felöntök a garatra, de inkább annál is ritkábban. Napi 2-3 filter zöld teát iszok, más kirívó jellegzetessége nincs az étrendemnek.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. dec. 8. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Talán van valami, vagy valaki az életedben, amire, akire rágondolva erősebben ver a szíved. Pl: szerelem, iskolai, munkahelyi dolog, valami kis bűn, akármi. Mert a testi dolgaid, amiket felsoroltál, nem indokolják.
2013. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Biasa ***** válasza:
Velem is előfordult néha napközben, de nekem inkább este szokott kaplimpálni össze-vissza, ha kimerültebb vagyok.Azt hiszem ilyenkor rögvest infartust kapok, de hála égnek eddig nem jött össze:) Többször megnézettem kardiológussal, egészséges a szívem, idegi alapon van ez a erősebben kalimpálás vagy dobogás.Nézesd meg dokival, hogy megnyugodj biztosan, hogy semmi szervi bajod nincs.
2013. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A leírás alapján valóban egészséges életet élsz...

Viszont... ha érzed, hogy a szíved ver, akkor hidd el, hogy a pulzusod is gyorsabb.

Én sajnos már csak tudom...

Na már most... Okos lenne beszerezned egy kari vérnyomás mérőt, és ezeknél a helyzeteknél lemérni a pulzusodat.


Másodszor. Figyeld meg a helyzetet ami kiváltja. Mit csinálsz éppen? Mit látsz? Van-e ebben rendszer? Van-e valami előjele?

Fontos ezeknek a tudatosítása, feljegyzése, mert komoly bajt előzhetsz meg velük.

2013. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni hasonló. Teljesen váratlanul, nyugalmi helyzetben egyszer csak hirtelen ilyen szívbedobogás érzek. Gyakorlatilag én is teljesen egészséges életet élek, voltam vele kardiológusnál de szerencsére minden jó lett. Ennek ellenére én sem értem, hogy miért érzem néha. Azt olvastam, hogy leginkább front, stressz és kimerültség szokta okozni. Ebben a szélsőséges időben pedig nem nehéz elképzelni, hogy ez lenne a kiváltó ok. L/22
2013. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó, ha voltál vele kardiológusnál, az orvos mit mondott? "ez teljesen normális, nincsen semmi bajod, ne foglalkozz vele..."? Vagy mondott valami konkrétat?
2013. dec. 9. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

A kardiológiai vizsgálattal kapcsolatban nekem azt mondta az orvos, hogy ezzel abszolút nem kell foglalkozni és a legtöbb ember tapasztal ilyet élete során. Ez az úgy nevezett extrasystole. Állítólag van aki kevésbé érzi ( vagy egyáltalán nem ) és van olyan aki pedig rendszeresen. Én azt vettem észre, hogy nekem évszak változáskor rosszabb, vagyis több ilyet tapasztalok. Ha az orvos a vizsgálatok után megállapította, hogy egészséges vagy, akkor nem kell ezzel foglalkozni egyáltalán. Bár idegesítő jelenség, de alapjában véve ártalmatlan.

2013. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A zöld teától is lehet. Nagyon kedvelem a zöld teát, de úgy tűnik, nem mindenkinek való. Például nekem sem és mostanában párom kezdte használni, neki is erős szívdobogást okozott. Olvastam az előbb neten, hogy más embereknél is előfordul ez. Így jártunk...
2015. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

szia! hasonló helyzetben vagyok, én szorongok folyamatosan és bevagyok pánikolva, sokkolva...a párkapcsolati életem is romokban, és munkahelyem sincs...és nekem ezek okozzák az erős szívverést...:(

23 L

2016. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!