Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni?

Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja de főleg idén nehezemre esik az alvás. Lefekszem időben 7-8-9 körül és hajnalokig csak vergődök (2-3-4).Ha véletlenül sikerül elaludnom (azt is csak órákkal lefekvés után) 4-5 körül akkor is felébredek.Szeretném már kipihenni magam.Soha ilyen problémám nem volt de nagyon zavaró.

Mit javasoltok?


2014. jan. 13. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Irány a Korányi Tüdőkórház Alvásdiagnosztikai Laboratóriuma, el kell menni előbb a körzetidhez, ő továbbutal (beutalóval) egy szakorvoshoz,és ő (mármint a megfelelő szakorvos) adhat beutalót Korányiba... Februárra még kaphatsz talán időpontot... Azért tudom, mert hasonló cipőben járok, én horkolás (és a barátnőm állandó emiatti panaszáradata) miatt kötöttem ki náluk, a vizsgálatom már megvolt, 2 hónapos próbahordásra éjszaka egy készüléket kell az orromra csíptetnem, és mér mindent, a vérnyomástól, a levegővételem ritmusától az ég világon mindent, amit csak el lehet képzelni... még azt is, hogyha balról jobbra fordulok az ágyban)
2014. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 II.Dartheon ***** válasza:
van valami olyan problémád az életedben, amit nem tudsz megoldani, vagy olyan esemény történt-e amit nem tudtál eddig feldolgozni? vagy vannak-e elfojtott érzelmek, ilyesmik...
2014. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondoltam de semmi.Eddig lefeküdtem 10-11kor és reggel 8kor már biztosan fent voltam.Most úgy érzem magam reggelente mint a mosott zokni.Csak még 5...órát.
2014. jan. 13. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a Te problémád. Én is így vagyok vele néhány hete és másoktól is hallottam. Nem tudom mihez lehet köze, talán front, időjárás... passz.

Nekem most az vált be, hogy délután, estefelé edzek, tornázok kicsit, ami eléggé kimerít mire lefekszek. Így legalább pár órát egybefüggően végig tudok aludni. Bár ma is sikerült már fél6-kor felkelnem indokolatlanul.

2014. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell azonnal orvoshoz rohanni. Fáradtj el jobban napközben, sportolj és inkább testileg készítsd ki magad mint szellemileg. Ja és se tv, se szg elalvás előtt!
2014. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A túl sok alvás ugyanolyan fárasztó, és ugyanolyan ártalmas, mint a túl kevés. Ne 7-8-9-kor feküdj le, hanem 10 -kor. Lefekvés előtt minimum 3 órával ne egyél semmit. Reggel 6-kor pedig ki az ágyból, ha törik, ha szakad. Napközben mozgás és mozgás.
2014. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!