Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit ajánlotok ebben az esetben...

Mit ajánlotok ebben az esetben? Nyugtatót vagy stresszoldót keresek!

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja egyre rosszabbul érzem magam lelkileg, egyre többet alszom, figyelem zavarom van már, semmit sem tudok megjegyezni és iszonyatosan fáj a fejem. Most már valami hangulat javítóra lesz szükségem, mert az élet körülményeim a közeljövőben biztos nem változnak, de valami olyan kéne amitől nem leszek álmosabb, mert így is egész nap alszok. Soha nem voltam ilyen és nem tűröm, hogy ez így maradjon tovább! A segítségeteket kérem. Pszichiáterre nincs pénzem, ez is a problémám egyik forrása! Eddig a lovaglás volt a nyugtatóm és az életem, de már az sincs a lovamat el kellett adnom a lovaglásra meg nincs pénzem... Annyit mondok, hogy szép az élet! :) Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 2. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már voltam pszichológusnál, homeopatánál, pszichiáternél, szedtem antidepresszánst, szorongásoldót sőt még altatókat is és egyik sem segített. Úgy oldottam meg a gondjaimat hogy rájöttem nem CSAK külső segítségbe kapaszkodhat az ember hanem belsőbe. Tehát belül kell rendbe szedned magad és akkor meggyógyulhatsz. Megfelelő életszemléletet, változtatásokat (ez lehet egy újfajta hobbi, vagy más iskola, új baráti kapcsolatok kialakítása) kell végrehajtani.

Nekem érzelmileg instabil személyiségzavarom és kevert szorongásos depresszióm volt, de saját magam által sikerült kilábalnom mindkettőből. Remélem neked is sikerül :)

Egyébként leírom a véleményemet, tapasztalataimat a pszichológusokról, pszichiáterekről:


Pszichiáter kb annyit tud hogy felírja neked a gyógyszert, 1 hónap múlva kontroll megkérdezi hogy vagy, mondod jól akkor azt mondja majd találkozunk köv. hónapban.


Pszichológus tud segíteni de szerintem nagyon felhígultak azok is. Ha pszichológushoz mész öreghez menj sztem mert a fiatal tapasztalatlan és nem elég rutinos hogy hatékony segítséget tudjon nyújtani.


Amúgy meg tiniknek nem ír fel egyetlen orvos se nyugtatót hát még antidepresszánst azt ne hidd.

2014. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, sajnos már nem vagyok tini, 23 éves vagyok és 5 éve már magamat tartom el. :) Hát igen, sajnos utána olvastam a gyógyszereknek és nem túl jók a vélemények, pedig olyan jó lenne néha valami varázs szer, ami elviszi a pánik rohamot és a kétségbe esett elkeseredést az ember életéből :( Most tapasztalgatom amiket te is mondtál, hogy új hobbit vagy bármit találni. Régen sokat mozogtam, csak most kis lakásban élek és nincs hely még itthoni tornához sem, ezért elkezdtem rajzolni mert azt szerettem régen, de valamiért olyan sötét kisugárzása van mindnek, a tájképeknek, az arcoknak :D Nem tudatosan rajzolom "darkosra", viszont érdekes látni, hogy mennyire tükröződik bennük az ember aktuális lelki világa. Ami beválik a napokban, sorozatokat nézni megállás nélkül, több évadot egyhuzamban. :) Eléggé kiszakít a mindennapokból.
2014. febr. 4. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Járj el futni a természetbe vagy bárhova napi min 10 km-t és sedj omega3 -at. Ez kinyírja a stresst és emiatt aludni is fogs tudni meg a koncentrációd is rendebjön. Az orvosokat kerül el,ha élni akarsz.
2014. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs az az isten, hogy agyturkászhoz menjek! Egy jóról sem hallottam és megfizethetetlenek
2014. febr. 10. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!