Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meg felelő-e a 124/54-es...

Meg felelő-e a 124/54-es vérnyomás?

Figyelt kérdés
Ma (2014.02.20.) meg mértem a vérnyomásomat, és 124 / 54 volt a vér nyomásom. A pulzus szám pedig: 81. Szerintetek normális ez a vérnyomás? 36 éves felnőtt férfi esetén.

#egészség #pulzus #vérnyomsás
2014. febr. 20. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alsó érték nagyon alacsony, szerintem mérd meg újra, a 124 az optimális.
2014. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Az 54 egy picit ugyan alacsony, de abszolút nem problémás. A vérnyomás és a pulzus is rendben van. Ez teljesen megfelel a korodnak. És az, hogy egyszer ennyit mértél, az nem jelenti azt, hogy átlagosan az a diasztolés érték nem szokott magasabb lenni 54-nél.

Egyébként ha valakinek alacsonyabb is a vérnyomása, az addig nem jelent gondot, míg szédülést, émelygést nem érez.

2014. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán a 130/80 lenne ideális ,75 pulzussal .

A vérnyomás állandóan változó .Percenként változhat .

Már az életkor is figyelembe veszik ,magas egy egy vérnyomás.Egy 150 körüli vérnyomás idős korban egyátalán nem számit magasnak .

2014. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nem tudom miért kellett lepontozni.

Egyébként a kérdezőre ez a vérnyomás vonatkozik, ez életkor alapján van: Az első szám, a korintervallumot mutatja, a második a nők normál vérnyomását ilyen korban, az utolsó pedig a férfiakét:


30 - 40 125/80 124/80


Ez pedig az alacsony vérnyomásról van:

Milyen problémákat okozhat az alacsony vérnyomás?


Szerencsésebbek azok, akiknek alacsony a vérnyomásuk, mint a magas vérnyomás által érintettek.Hiszen az előbbiek várható élettartama magasabb. A rendkívül alacsony vérnyomás azonban olyan kellemetlen tüneteket is okozhat, mint az émelygés, szédülés, ájulás. Az esetek nagy többségében ezek beavatkozást, kezelést nem igényelnek. Azonban, ha ezen tünetek tartósan fennállnak, érdemes kivizsgáltatni, hogy milyen kiváltó tényezők állnak a háttérben.

2014. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsiságból megint meg mértem. Az előző értékhez képest kirívóan eltérő értéket kaptam. Ez a második mérés már horribilisen magas érték volt. Mert 161 / 100 volt. A pulzus 65 volt. Lehet-e ekkora eltérés, szerintetek? A 2 mérés között körülbelül 3 óra különbség van. Mind két mérés a bal fel karon mérve. Tehát az első mérésnél 124 / 54 pulzus szám 81. A második mérés pedig, 161 / 100 és a pulzus szám pedig 65. Nem vagyok orvos, de műszerész sem. Ugyan avval a vérnyomásmérővel mértem mind két mérést. Nincs másik vérnyomás mérőm! Így nem tudom másik vérnyomás mérővel kontroll mérést végezni! Tehát most három dolog jöhet szóba, 1., Nem jól mértem, vagy nem megfelelően. 2., Rossz a vérnyomás mérő. 3., Nagyon ingadozó a vérnyomásom, és orvosra van szükségem. Elég régi a vérnyomás mérő, ugyanis 2002-ben lett véve. Még fateromé volt. De mióta faterom meg halt, azóta ott porosodott a fiókban, és nem volt használva. 3 éve halt meg fater. Most azért lett elő szedve mert hamarosan lomtalanítás lesz, és ki kelletett próbálnom, hogy működik-e.
2014. febr. 20. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben belgyógyászhoz kell fordulni, ott csinálnak 24 órás vérnyomásmérést és abból minden kiderül.

Nem lehet semmit alapozni 2 mérésre, ahhoz hogy egy teljes képet kapjon az ember, oda egy komplexebb kivizsgálásra és hosszabb vérnyomás megfigyelésre van szükség.

2014. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mérd meg három óra múlva újra. A fizikai aktivitás nagyon befolyásolhatja a vérnyomást, meg az idegállapot is. Van ilyen, hogy "fehér köpeny magasvérnyomás", amikor valakinek csak az orvosnál mérve magas mindig a vérnyomása, mert olyankor ideges. A mandzsettát biztosan jól vetted fel mindkét esetben?
2014. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!