Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék az alvászavaromma...

Mit tehetnék az alvászavarommal szemben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ez már több éve (talán 3) áll fenn. Általánosságban este tízkor fekszem és hét előtt kelek fel pár perccel. Nagyjából félévente egyszer-kétszer van az, hogy úgy kelek, hogy; "Igen, kipihentem magamat.", de ezen kívül gyakorlatilag élő hullának érzem magamat, ami az egész napomra és az iskolában nyújtott teljesítményemre is kihat. Ha korábban fekszem, akkor is nagyon fáradt vagyok reggel, ha pedig később, akkor is. Este nagyon gyakran felébredek, többnyire egyszer éjfél és egy óra között, illetve három után 3x-4x. Igyekszem nem zsíros és fűszeres ételeket enni lefekvés előtt és minél többet sportolni a szabadban, de nem sokat javult a dolog.

A szüleimnek inkább nem szólok, mert bármikor, amikor mondtam valamit, hogy úgy érzem, az nem jó, akkor lehordtak és szinte elküldtek egy "szép helyre", hogy ne műbalhézzak.


De a lényeg: mit tudnék csinálni, hogy normálisan aludhassak?


14/l


2014. febr. 22. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Igyál meg lefekvés előtt egy pohár meleg,mézes tejet.

Valamilyen illóolajat is lehet tenni a párologtatóba ha van.

De nem lehet,hogy stresszelsz,és amiatt nem tudsz nyugodtan aludni?

2014. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak gondok otthon a családban? Mert ez eléggé pszichikai jellegű problémának tűnik nekem.
2014. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondok nincsenek általában, csak nem állok (nem is álltam) közel a családhoz. Általában bent ülök a szobámban vagy kint vagyok valahol, és mikor hazajövök, kicsit olyan, mintha albérletben laknék és a szobatársaim lennének bent. De megszoktam, különösebben nem bánt.


Stresszezni meg persze, hogy szoktam, de általában nem sokáig, persze az is meg lehet, hogy tudat alatt folytatódik...

2014. febr. 22. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani, igyál este lefekvés előtt egy órával gyógyteát: 2 dl vízben 10 percig áztass 1 teáskanál citromfűlevelet és egy teáskanál levendulavirágot, majd szűrd le. Ezeket gyógynövényboltban meg tudod venni, nincs 200 forint egy zacskó, még akár ki is tudod fizetni.
2014. febr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Levendula nélkül is jó? Ha megérzem az illatát, hányinger tör rám.
2014. febr. 23. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó, persze.

De tehetsz bele komlótobozt helyette, az a legerősebb álmosító (gondolj a sörre, abban is van). Ennek viszont irtó keserű íze van, hasonló a sör utóízéhezm nem valami finom, de nagyon használ.

2014. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!