Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, hogy jobb oldalon...

Mitől lehet, hogy jobb oldalon, háton vagy hason fekve a szívem mintha erőlködve dolgozna?

Figyelt kérdés
Szívműtét előtt állok,de erre a jelenségre még az orvos sem tudott értelmes magyarázatot adni.Csak jobb oldalon tudok feküdni illetve aludni,minden más testhelyzetben a szívem elkezd furán "erőlködni"érzem a nyakamban és a torkomban az erek lüktetését és köhögnöm kell.Az orvos annyit mondott ilyen előfordul,szeretném tudni tényleg másnál is előfordul-e.
2008. júl. 21. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen előfordul, nálam. De én ha a bal oldalamon fekszem, akkor érzem, hogy erősebben dolgozik. Néha elég kellemetlen tud lenni.
2008. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Hát elég érdekes,mert nekem eddig nem volt,csak kb 7 hónapja és a doki tényleg nem mond semmit.

2008. júl. 22. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem tavaly szívkatéterezésem volt ritmuszavar miatt. Azelőtt is, és most is ugyanez van nálam mint nálad. Rossz érzés ha a jobb oldalamon fekszem, ha háton. Érzem, hogy terhelem vele a szívem. Nem tudom, hogy másoknál is előfordul-e, vagy nálam is azért, mert nekem sem egészséges a szívem. Ha hason fekszel, és felhúzod a bal lábad, ezzel a testhelyzettel pihenteted a szíved. Én csak így tudok elaludni. Sok vizsgálaton átestem, de erre nem találtak megoldást. A dokim mondta, hogy próbáljak meg szedni egy "gyógyszert" (nem gyógyszer végülis)a szív vitaminjának emlegetik: Panangin. Nálad miért van szükség műtétre?
2008. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem veleszületett szívbetegségem volt Fallot tetralógia.

13 évesen megoperáltak és idáig semmi problémám nem volt.

3 gyermeket szültem simán.Aztán tavaly volt egy rosszullétem amit először agyi keringési zavarnak állapítottak meg.Voltam neurológián,CT-n,MRI-n,MRA-n stb, még végül elektromos szívkatéterezéssel kamrai tachikardiát váltottak ki,Rögtön beültettek egy defibrillátort,ami szerencsére azóta még csak pacemaker-ként működött.Viszont a múlt hónapi kontrollon említettem az éjszakai dolgokat,hogy nem rendesen ver a szívem fulladok,stb.Alapos ultrahangozás után azt mondta a doki,hogy újra megkatétereznek ,de most kontrasztos-sal és ha az is igazolja a pulmonális billentyűmet kell kicserélni.Az éjszakai rendellenes szívműködést már említettem a defibrillátort ellenőrző orvosnak is aki az elektromos szívkatéterezést végti,de ő is és a kardiológusom is azt mondta ilyen előfordul.Végeztek 24 órás holtert,akkor is volt ilyen,de erre is csak azt mondta negatív.Csak azt nem értem miért nem tudok 7 hónapja csak jobboldalt aludni.Egyébként megkérdezhetem hány éves vagy,és pontosan milyen betegséged van?Köszi a választ!

2008. júl. 22. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Neked aztán kijutott. Nagyon sajnálom. Az én problémám ehhez képest semmi...

20 éves lány vagyok. 2 évvel ezelőtt kezdődtek nálam a rosszullétek. (ájulásérzet, erős, szapora szívdobogás, nehéz légzés)Ezek spontán jelentkeztek. Előszőr gyógyszert kaptam, de azzal sokkal rosszabbul voltam és abbahagytam. Az EKG kimutatta, hogy vmi plussz ideg van a szívemben, ami a tachycardia-t okozza. Ezért volt a katéterezésem, és elégették azt az ideget. Azt mondták veleszületett rendellenesség,meghogy visszajöhet. Utána normális lett a szívverésem, azelőtt 160/min volt az átlag. Csak azóta is rosszul vagyok, már visszamentem párszor, volt 72 órás holterem is. Mondta a doki, hogy vannak még extra ütések, dehogy ez már nem baj...Hát nem tudom...Sokszor annyira gázul vok, hogy gondolkozom, kell-e mentő vagy sem. És mikor lesz a műtéted?

2008. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is úgy gondolták,hogy majd a katéterezéssel megoldhatják a dolgot,de sajna nem lehetett.Azt mondták,hamarosan megcsinálják a kontrasztos katéterezést és majd annak függvénnyében kb összre várható a műtét.Egyébként én is úgy érzem magam,hogy néha azt érzem végem van,félek egyszer majd akkor nem hívok orvost amikor tényleg szükség van rá.Egyébként 30 éves vagyok.Szörnyű,hogy ilyen fiatalon ide jut az ember.Én ha megyek az OKI-ben a gyerekosztály kivételével mindíg csak idős embereket látok magamon kívül.Megkérdezhetem ki az orvosod?Vagy te nem az OKI-be jársz.Ha gondolod írhatsz a e-mail címemre,mert nekem jó lenne egy másik szívessel is néha tapasztalatot cserélni.E-mail: sandor-ivett@freemail.hu
2008. júl. 23. 20:32
 7/9 aberki válasza:

Éltek még, hahó, valaki tud okosat mondani?


-évek óta nem jó a vérkeringésem (hideg térd - zavaró)

-hóbapja(?) olyan érzés mintha nem fújtam volna ki az orromat, de nem... Tudni kéne lélegezni.

Na de ma: hanyatt fekve "szívritmuszavar" (dobbanás kimaradás, hörgés/mellkas hullámzás) fulladás. Nem tudok lefeküdni, háton fekve maradni. :(

2018. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 szer abláltak a szivem mert rossz az ingerület vezetesem .Az izomkötegek az elektromosságot rosszul vezetik 12 izomköteget sütöttek el. Ha háton vagy hason fekszem nincs gond ver a szivem rendesen de ha ball oldalra fordulok a szivem kihagy mert tuti ott még van valami izomköteg ami ilyenkor a sziv rosszul nyomodik . Rossz az inger6 vezetes. ha jobb oldalra fordulok ott nincs fond ha kicsit elfordulok de ha pont 90 fokba fekszem ott is felre ver. Egy lehetőség van mikor felfekszel es a combodon keresztül felvezetik a drotokat a szivedbe mond a doki ak hogy el kell fordulnod oldalra mert akkor ver felre es akkor látni fogja hol a rossz vezetes. Es ha oldalra fordultal tuto felre ver majd akkor ki tudjak egerni a rossz izomköteget. Som ember felfekszik hanyatt és nem ver félre de ahogy elfordulnak balra vagy jobbra es a vallukon fekszenek egyböl felre ver . normalis emberi sziv nem ver felre akkor sem. Ezt mond el a szivdokinak majd ő megműt, És nem fog felreverni többet akarhogy is fekszel.
2022. szept. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ATY. válasza:
Pontosan en is ezzel kuzdok. Felvettem mindharom oltast szuleimmel egyutt, ok kesobb beleestek a betegsegbe, nekem semmi bajom nem volt, 2 het mulva ereztem hogy a szivem ejszaka olyanokat ver mintha az ures hordot utned.. kivizsgaltattam magam az eg vilagon semmit nem talaltak, gyogyszeres kezelest irtak fel (Concor, Vagostabyl), eloszor ugye mast irtak fel de az nem hatott, most viszont mar ejszaka nincs ilyen problemam, viszont vannak olyan napjaim hogy azt erzem szapora a szivveresem.. vernyomasom abba az idobe eleg magas volt, tudni illik gyerekkorom ota sportoltam, 2 eve hagytam abba es tessek, jelentkeztek a problemak.. dohanyzasra is raszoktam.. vannak olyan napok hogy 140 a vernyomas, afölé nem szokott menni hála az égnek.. az orvost megkerdeztem mondja meg oszinten hogy az oltastol van-e ez? Es nezett ki a fejebol azt se tudta mi van, nem mondta meg az igazat.. Mint mondtam semmit nem talaltak, vert is vettek, 24 oras megfigyeles alatt tartottak es semmi..
2023. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!