Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Betaloc-ra kis mennyiségű...

Betaloc-ra kis mennyiségű alkoholt lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés
Természetesen nem arra gondoltam, hogy leiszom magam a sárga földig, hanem hogy 1-2 pohár italt lehet-e inni ? A Betaloc-ból a 10mg-nak a felét szedem naponta (5 mg). Ez elég kevés. Abból gondolom,hogy lehet mert egyik ismerősömnek mikor pánikrohama lett ittasan, az ügyeleten Betaloc-ot adtak neki, mondván, hogy xanax-ot nem lehet alkoholra. Valaki szokott Betaloc mellett inni?
2014. márc. 2. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szabad! A betegtájékoztatóban is benne van!

Az ügyeleten valószínűleg ez volt a legjobb megoldás, mert valamit muszáj volt adni és az ilyen gyógyszerekre sose szabad inni, gondolom, ez volt még a "legkisebb rossz". Viszont ott orvosi felügyelet alatt volt az ismerősöd!

2014. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne vele kísérletezned.

Egyrészt mert a szívritmust szabályozza (nem tudom milyen betegségre szeded, nekem pajzsmirigy túlműkődés miatti magas vérnyomásra kellett szednem) másrészt a gyógyszer hatását fokozza az alkohol.

2014. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!