Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom lehet? Az utóbbi...

Mi bajom lehet? Az utóbbi időben minden kijött rajtam!

Figyelt kérdés

Nos hát, mióta elkezdtem a középiskolát iszonyatos nagy stressz alá kerültem. Változóan kelek (4 és 5 óra idejében), vidékről járok fel Pestre vonattal, az első száz iskolába járok, megfelelési vágyam van a szüleim iránt de nagyon rosszul teljesítek, pedig mindig 4,4-es tanuló voltam. A rengeteg stressztől apránként kijött rajtam először a vashiányos vérszegénység így alacsony a cukrom, a laktózérzékenység majd a magas vérnyomás ami változó.

Pénteken volt velem az az eset, hogy reggel ittam kávét, tejjel. Saját hibámból adódóan ittam, reggel pedig még ideges is voltam így a vonaton fájni kezdett a hasam. Kijött rajtam a laktózérzékenység mit hányinger, hasfájás követett. Érzékeny időszakomban vagyok így nagyon megviselt. Amint leszálltam a vonatról, remegni kezdtem. Az idegesség ráment a gyomromra, az iskolában pedig szünetben rám tört a gyomorgörcs, a remegés, szédülés, hasfájás egyben. Fekete pontokat láttam magam előtt, de a fiúosztálytársaim rohantak orvosért, hoztak cukros vizet, csokit, nyalókát mert tudták hogy mi a baj. Görcsösen sírtam, az a hüppögés szerű volt.. Éppen vérvétel volt az iskolában, így az osztályfőnökömmel felmentem az orvoshoz és azt mondta hogy egyek. Erre azt válaszoltam hogy a gyomorgörcsöm miatt nem tudok, s erre azt mondta hogy ez több mint valószínű hogy pszichés eredetű. Tehát lelki ok.


Idegösszeomlásom volt, vagy csak kijött rajtam minden? Mit tegyek, holnap menjek el orvoshoz és ő segít? Pszichológus kéne? Csak is nyugtatóval tudtam megnyugodni délután.


Normális válaszokat kérnék szépen!

Köszönöm!



2014. márc. 9. 10:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem még, hogy zsibbadni kezdett a szám is. Harapdálás árán fejezte be a zsibbadást.
2014. márc. 9. 10:47
 2/4 anonim ***** válasza:

meg kéne tanulnod a stresszt kezelni illetve levezetni. meditáció, sport stb.


mondanám, hogy egy iskola miatt nem érdemes kiidegelned magad(amúgy tényleg nem éri meg hosszútávon), de nem tudom minek készülsz, mert ha komolyabb fősulira/egyetemre mész, akkor nem elég csak az utolsó 2 évben belehúzni.


a nyugtatókat meg felejtsd el. több kért okoz mint használ. inkább nyugtató hatású teát igyál.

2014. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Informatikai szakközépiskolába járok, és a stresszre rátesz egy lapáttal a családom is. Anyám a testvéreimhez hasonlít engem akik könnyű iskolába végeztek, én pedig gürcölök a hármasért. Általában negyed ötre érek haza, és egyszerűen nincsen időm tanulni, se energiám .. Emiatt buktam életemben először két szakmai tantárgyból amit már kijavítottam, de csak a szememre hányják. És ezt próbáltam elmagyarázni anyukámnak, de nem fogja fel.

Szóval így.. ennyi. De köszönöm szépen a választ, a teát úgy is szeretem! :)

2014. márc. 9. 10:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen nagyon ajánlatos lenne beszélgetned egy pszichológussal.
2014. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!