Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit javasolnátok izzadásgátlás...

Mit javasolnátok izzadásgátlásra, hónaljfoltok ellen? Exodor mennyire jó? Lehet, hogy hyperhidrosis-em van?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Régebben is izzadós voltam, de főleg keményebb sportolás közben, bár az átlagosnál jobban izzadtam, de nem volt vészes. Szerintem kb. 1-2 éve kezdődött az erősebb izzadás, megjelentek a hónaljfoltok és már nem csak sportolás közben.

Átlagos dezodorokat (pl.: Axe, Old Spice, stb...) használok és néha Nivea stiftet. De a hatásuk - még ha nem is sportolok közben - 2-4 óra alatt elmúlik, mondjuk a stifté tovább tart valamivel. (Máshol a testemen nincs ilyen, csak sportolás közben a homlokomon erősebb az áltagosnál az izzadás). A hónalj izzadásomnak nincs szaga, csak zavar a folt, amit a ruhán okoz. Az még a zavaró, hogy emiatt elég vékonyan öltözködök és néha már-már fázok is azért, hogy ne izzadjak be. A baj az, hogy a legkisebb esemény (pl.: felelés, séta vagy néha a sima padban ülés is) kiváltja. Viszont ez sem telejsen szabályszerű, előfordul néha, hogy olyankor nem jelenkezik, amikor pedig az ember azt hinné, hogy fog: (pl. nem túl intenzív beltéri sport, buli, tánc).

Erőteljesen a felszülős, a nem lógos ruha híve vagyok (nem azért, hogy mutogassam magam vagy ilyesmi, de egyszerűen nem bírom, ha lötyögnek rajtam a ruhák), ami szintén nehezíti a helyzetet.

Nem vagyok szakértő, nem tudom, hogy ezt lehet-e kóros izzadásnak (hyperhidrosis) nevezni, engem főleg a megoldás izgat. Éppen ezért kérném a véleményeteket, ha tudtok elég hatékony dezodort, stiftet vagy más megoldást. Hallottam az exodorról, de azt olvastam, hogy nem egézséges és olvastam a hyperhidrosis elleni egyéb kezelésekről is (pl.: valami injekció), bár én az drasztikusabb megoldásokat nem tartom túl kívánatosnak. Viszont az exodor az érdekelne, így arról kérnék véleményt. Olvastam az Antisudoricaról, de azt nem tudom mi.

Nem nagyon akarok találgatni, főleg, hogy biológia nem az erősségem. Lehet, hogy a "hirtelen" nagy növés lehet az oka. Talán az is, hogy többnyire bőrkabátot hordok, amibe be lehet azért fülledni (ez legfejebb a sétálás közbeni izzadás okozhatja, mert a suliban már órákkal a kabát levétele után, amikor rövidujjúban vagyok kezd el megjelenni a hónaljfolt). Az is tény, hogy az öcsémnek és az unokatesómnak is van hasonló panasza, bár nekik részben máshol. Régen nagyon izgulós típus voltam, már éppen az ellenkezője, de lehet, hogy ez még a tudat alatti izgulás jele lehet?

Fő kérésem az lenne, hogy egy - az egészégre nem nagyon káros - hatékony izzadásgátló módszert javasoljatok, ha van ilyen. Előre is köszönöm!



2014. márc. 11. 21:00
 1/1 A kérdező kommentje:
Alvás közben csak ritkán izzadok, főleg, ha tényleg melegem van.
2014. márc. 11. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!