Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tusolás után nagyon viszketek,...

Tusolás után nagyon viszketek, meg tusolás után több órán keresztül. Van ötletetek miért van ez?

Figyelt kérdés
Egyfajta szappannal tisztálkodom már évek óta, és most egy hete körülbelül nagyon viszketek. Főleg intim területeken. Szűz vagyok, semmilyen nemi betegséget nem bírtam összeszedni. Utána néztem a dolgoknak, állítólag a túlzásba vitt cukros ételek fogyasztása is előidézheti, de az is kizárt, mivel a kávémba rakott cukron kívül, nagyon kevés cukrot fogyasztok. Szerintetek mi lehet a probléma? 17/F

2014. ápr. 2. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, elképzelhető, hogy most lettél ettől a szappantól allergiás. Nekem a tesóm járt úgy, hogy egyszer csak kiütéses lett a bőre, elment orvoshoz és azt mondta az orvos, hogy a rengeteg vegyszer felszívódott a bőrén keresztül és most telítődött. Ezek: mosószerek, öblítők, szappanok, tusfürdők, samponok, különféle testápolók, golyós dezodorok, parfümök. Szinte egész nap érintkezésben van a bőröd különféle vegyszerekkel. Át kell térni a természetes alapanyagú tisztálkodószerekre.

Amúgy volt egy érdekes műsor a vegyi anyagokról és egy tudós azt mondta, ha lennének ma még kannibálok, nem ennének meg minket, mert annyira vegyszer ízűek vagyunk :)

2014. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hamisítják a szappanod :)
2014. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy kiszáradt a bőröd?
2014. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy bőrgyógyászhoz! Ha gondolod, kezd a háziorvosodnál, de jobb, ha kivizsgáltatod!
2014. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A víz és a szappan is szárít, vegyél valamilyen sensitiv mosakodót és minden fürdés után kend be magad testápolóval, viszketésre jó a Szentkirályi testápoló, és nem ártana egy vérképet csináltatnod.
2014. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a szappannal van a baj, ugyanis babaszappant használok... A bőröm pedig nem száraz. Testápolót soha nem használtam, mivel irtózom az olyan dolgoktól, mert érzem, hogy van rajtam egy réteg furcsaság. Ami a dokit illeti, már nagyon gondolkodom rajta. Viszont értelmetlenül bambulok magam elé, hogy mi bajom lehet, mert nem igazán szoktam hülyeségeket a bőrömre kenni, nem eszek gyorskaját, nem járok nyilvános fürdőbe...
2014. ápr. 2. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:
A babaszappan, sampont pont hogy eléggé szárít.
2014. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!