Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet, hogy pszichológiai...

Ez lehet, hogy pszichológiai probléma, szorongok ha meztelen vagyok mások előtt?

Figyelt kérdés
Fiu vagyok és mégis nem bírok más fiúk előtt mondjuk az öltözőben alsó gatyában se lenni, ilyenkor olyasfajta szorongás jön rám, ami nem tudom, hogy honnan ered, de már kis koromban is ez volt. Mondjuk mosdóban megpróbáltam többször is a piszoárnál pisilni, de nem ment, ha nem volt ott senki más, akkor se, viszont ha bementem a fülkébe rögtön tudtam. Emiatt a félelmem miatt nagyon rosszul szoktam magamat érezni, ha ilyen helyzetbe kerülök. De mitől lehet ez és hogy tudnék ezen segíteni?
2014. ápr. 2. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát minden szorongás pszichológiai probléma, és a többségünk szorong egy-két dologtól az életben. :)

De hogy mitől lehet nálad, azt ennyiből nehéz lenne megtippelni, engem pl. nem zavar, ha meztelenül vagyok mások előtt.

2014. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polyakeszter válasza:
Igaza van az előttem szólónak, ahhoz, hogy az okára rájöjjünk ennyi információ kevés sajnos. Ha ilyen mértékben zavar, akkor én ajánlanám, hogy menj el egy psichológushoz, akivel együtt fel tudjátok tárni a probléma okát. Ha megvan az ok, akkor néha annyi is elég az embernek, hogy realizálja hogy emiatt van ez az érzés és kezelhetővé válik, de olyan is előfordul, hogy bizonyos technikákat kell alkalmazni annak érdekében, hogy csökkenjen a szorongás.
2014. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Igen ez pszichológiai probléma gimnofóbíának hívják. Érdemes felkeresni egy pszichológust, hogy mi lehet az oka. Én egy gyerekkori traumára tippelnék.

2020. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!