Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Évekig tartó hétvégi alkoholiz...

Évekig tartó hétvégi alkoholizálás, időnkénti füvezés valóban ilyen hatással van az agyra/szervezetre/személyiségre? Végleges a változás?

Figyelt kérdés
Nagyjából 8-9 éve járunk bulikba a baráti társasággal, nagyon kevés olyan hétvége volt, amikor nem csúszott le pár sör (kivéve amikor direkt szüneteltettük a piát 1-2 hónapig), és sajnos elég sokszor sikerült átesni a ló túloldalára. Ehhez csatlakozott pár éve a füvezés is, bár az nem volt heti rendszerességű. Az elmúlt kb. 1-1,5 évben elkezdünk visszavenni (egyszerűen már nem bírjuk úgy az éjszakázást) de úgy érzem már az addigiak is visszafordíthatatlan károkat okoztak. Gyengébb lett a memóriám, megkopott a lexikális tudásom, vesztettem a lendületemből, humorérzékemből, motivációmból, flegmább és közömbösebb lettem érzelmileg, mindenhez dupla erőbedobással kell hozzáfognom. Ezeket csak bebeszélem magamnak, vagy tényleg valós változások? Vagy egyszerűen csak kiégünk, esetleg korral is jár? A többiek is panaszkodtak hasonló dolgokra. Érdekes, hogy mi még nem is tartoztunk a legnagyobb önrombolók közé. Mi lesz így a többiekkel, akiknél ez még néhány évig nem jelentkezik? Nem a "hülye vagy, minek piáltál/füveztél" típusú hegyi beszédekre vagyok kíváncsi, már elkezdtem bőven a változást, de érdekelnének ezek a kérdések, mert senki nem válaszolt még rájuk. Hasonló tapasztalatokkal rendelkezők válaszait is szívesen várom. Szeretném "feljavítani" a teljesítményemet, visszanyerni a 4-5 évvel ezelőttihez legalább hasonló önmagamat, ezért a nagy érdeklődés részemről. Köszi.

2014. ápr. 17. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Hagyd abba a piálást és a tépést. Ebből így tudsz szabadulni. Kezdj el aktívan sportolni.

Mindennap látom, hogy mit tesz a dolog. Van egy "barátom" bár inkább azt mondanám, hogy nem is ismerem. 4 éve ráállt a füvezésre, mellette rengeteget iszik. Konkrétan hülye lett az ember és nem is bírja nélküle. Belevont másokat is. 2-3 órát nem bírnak ki nélküle. A pia is rendesen csúszik, okádékul néznek ki. Viszont van olyan barátom is aki a város legnagyobb "cuccosa" volt, 1 éve tiszta, nem iszik, nem drogozik. Durván visszanyerte a régi énjét! Kitartást! :) és akarat kell hozzá, hogy a tünetek is szünjenek.

2014. ápr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Gyengébb lett a memóriám, megkopott a lexikális tudásom, vesztettem a lendületemből, humorérzékemből, motivációmból, flegmább és közömbösebb lettem érzelmileg, mindenhez dupla erőbedobással kell hozzáfognom"


37 vagyok, soha életemben nem füveztem, alkoholt sem ittam, mert mindkét szülőm alkoholista volt, nem is dohányoztam, mégis a fenti dolgok rám is jellemzőek. Ezek mindenkivel megesnek. Nyilván nem tett jót a sok tudatmódosítás, de nem is ártott akkorát, mint gondolod. Kiélvezted a fiatalságodat, oké, most pedig frissítsd fel az elmédet, kezdheted nyelvtanulással, sportolj, figyelj oda az ételek ásványianyag- és vitamintartalmára és nem lesz gond.

2014. ápr. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindkét válaszolónak, hasznos dolgokat írtatok!
2014. ápr. 17. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
amiket leirtal, sehol nincs egy massziv alkoholista onpusztitasatol, es veluk is eldocog a szeker sokszor 60 v 70 eves korukig is akar, csak akkor jon ki a korsakow szindroma es a majzsugor.A fuvezes okozhat motivaciohianyt, de te ahhoz nem teptel eleget. Ezt a temat mar en is vegigragtam, mivel en is eszleltem magamon hasonlo tuneteket. A memoriakihagyast elis neveztem soralzheimernek, mert azt hittem a hetvegi sorozgetes okozza. De aztan atgondoltam a dolgot, es arra jutottam, hogy ezt kizarhatjuk. Velem egykoru ismeroseim szinten hasonlo tunetekrol panaszkodnak, ok viszont alig isznak, es kb szokoevben egyszer nyomnak el egy spanglit. Korral jar, ahogy telnek az evek, megvaltozik az agymukodes, a gondolkodasi mod, es a motivacio is. Szerintemezek termeszetes dolgok, nem vagyunk mar tinik ugye. A hetvegi sorozgetes nem art ilyen modon, denem is hasznal, mindenkepp jo hogy sportosabb es egeszsegesebb eletvitelre valtottal.
2014. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!