Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek hogy elmúljon?

Mit tegyek hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje azzal a problémával küszködök,hogy amikor emberekkel kell kommunikálnom közvetlenül,akkor nem tudok a szemükbe tartósan nézni,kissé remegek és még épp hogy letudom írni a nevem közben. Tehát annyira zavarban vagyok,hogy félek ez a későbbiekben nagy hátrány lesz. Ilyen beszélgetéseknek minősül: egy számonkérés,felvételi elbeszélgetés és a későbbiekben a pszichológia,amitől a legjobban félek. Pontosabban ez a zavartság nem jönne elő,ha nem gondolnék rá,de ha rá gondolok az elbeszélgetéskor rögtön előjön. Nemtudom mit tegyek,hogyan irtsam ki magamból ezt az érzetet :(
2014. máj. 13. 11:19
 1/2 anonim válasza:
Én is hasonló problémával küszködtem, főként számonkéréseknél. Én remegtem, dadogtam, izzadt a tenyerem és teljesen leblokkoltam, szóval semmit nem tudtam kinyögni. Az egyik kedves tanárom mondta, aki pedagógiai pszichológiát tanult, hogy ez az önbizalomhiánytól van, sőt az én esetemben még az is közrejátszott hogy rettentően maximalista vagyok, tehát pl ha nem tudtam angolul valamit úgy mondani hogy tökéletes legyen, vagy ahogy én akartam mert mondjuk nem jutott eszembe egy szó, akkor egyszerűen leblokkoltam. Nekem sokat segített az önbizalomhiány leküzdésében, hogy felkészülésnél mindent tükör előtt, a saját szemembe nézve mondtam fel magamnak, a vizsgán pedig egyszerűen nem foglalkoztam azzal, hogy más emberek is vannak ott rajtam kívül. Tudom tényleg nehéz. Mivel azon stresszelsz hogy elő fog jönni ez a zavartság, még rosszabb lesz és teljesen leblokkolsz. Ha leküzdöd az önbizalomhiányt, akkor már nem fogsz azon stresszelni, hogy zavarban leszel. A lényeg az hogy minél határozottabb és magabiztosabb legyél, koncentrálj a mondanivalódra, és ne izgulj, ha beszélned kell.
2014. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ,legközelebb megpróbálom úgy csinálni,mint ahogy ön leírta :) Igen nagyon nehéz,édesapám is önbizalomhiányra ad okot :/ Remélem segíteni fog.
2014. máj. 16. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!