Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon fontos, felriadtam...

Nagyon fontos, felriadtam most arra, hogy iszonyatosan fáj a fejem, megmértem a vérnyomásomat anyukám vérnyomásmérőjével 135/84-es értéket kaptam 66-os pulzussal, ez okozhatja a fejfájást?

Figyelt kérdés
Bevettem egy Algopyrint, ami elvitte a fájdalmat, de mindenhol azt olvastam, hogy 120/80-nak kell lennie a vérnyomásnak és 70-80 körül a pulzusnak, az alacsony pulzust betudtam annak, hogy aludtam, de mitől ilyen magas a vérnyomásom? 22 éves vagyok csak...

2014. jún. 7. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől a vérnyomástól nem fájhat a fejed, inkább a nyakcsigolya körüli problémára tippelnék. Próbáltad volna kilazítani, légzés gyakorlatot végezni. De a bogyót egyszerűbb bekapni.
2014. jún. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem számít még magasnak, nem okozhat tünetet. Valami mástól volt az.
2014. jún. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem annyira magas, hogy fejfájást okozzon, talán megfáztál, vagy a melegfront okozza.
2014. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, lehet valóban a fronttól volt, vagy a jóég se tudja. Megmértem azóta naponta 3x és mindig 130 alatti értékeket kaptam, ilyen 125/75 + 128/82 stb. egyszer mértem 117/72-őt is, szóval minden rendben ( kopp kopp ).
2014. jún. 9. 17:11
 5/5 Logout99 válasza:
Ez nem magas vérnyomás, még belefér a normálisba.
2014. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!