Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnék ez ellen tenni?

Mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla (szerintem), de éjjelenként van, hogy emberek nagyon-nagyon durva fizikai kínzásairól álmodom.

Nem nézek horrort, vérengzős filmeket, nem játszok +18-as játékokat. Illetve utóbbit legfiatalabb testvérem igen, ezt néha látom, de sajnos túl makacs és hülye ahhoz, hogy ez ellen eddig tenni tudtam volna.

Szóval szerintem olyan multimédiás dolgokkal nincs kapcsolatom, amik ezeket kelltenék. Nem tartom magam agresszív embernek, sőt, bizonyos dolgokban elég félénk vagyok, amire pont akkor rájátszik a sors, és van/volt mostanában is, hogy ezt eléggé unfair módon kihasználták.


Gimis 4. osztályban volt, hogy az önkényuralmi rendszereket, különösen irodalomból eléggé elhúzták, ez eléggé "depissé" tette azt az évemet, de ennek nem tudom, hogy mennyire lehet köze a dologhoz. Van olyan azóta is, hogy eszembe jutnak a dolgok, és megpróbálok neten rákeresni, hátha találok valamit arról, hogy hogyan bűnhődtek meg az akkori háborús bűnösök (itt nem hitlerre, vagy sztálinra gondolok, hanem a csendőrökre vagy az SS tisztekre), de erről sosem találok még távolról sem kielégítő írásokat - mert erről bezzeg senki nem ír/senki nem tesz érte -, úgyhogy ez is mondjuk csak 2 havonta 5 percre jön elő.


Ezek a nagyon durva és barbár álmok nem rendszeresek, ráadásul van, hogy teljesen véletlenszerűen jönnek elő - látszólag: Pl. most volt, hogy egy jó ideig nagyon rossz passzban voltam, és elhanyagoltam magam a viszgaidőszak szekálásai és a tanárok basáskodásai miatt, de az alatt nem jött elő ilyen.

Viszont tegnap, amikor végre hazajöttem, és lezártam azt az egész idegeskedő/ugráltató vizsgaidőszakot, és végre otthon, kényelmesen, otthoni faágyban aludtam, akkor meg előjött, egy eddigieghez képest is nagyon-nagyon-nagyon durva, véres és kiidegelő kínzásról egy álom. Nem én voltam az áldozat, de nekem kellett nézni, ahogy szenved...... jobban szeretném az egész emléket kitörölni az agyamból, de sajnos már nem tudom.

Nem rögtön felébredés után emlékeztem az álomra, hanem délután, a neten egy elektrotechnikai cucc szétszereléseiről készült képen fogószerszámokról készült közeli képekről ugrott be.... nagyon rossz volt. Ha azt nem nézem meg, akkor talán elfelejtettem volna..... már késő bánat.


Nincs valakinek ötlete, hogy hogyan kerülhetném ki ezeket az álmokat, mik okozhatják ezeket, még egy normális, gazdag környezetben élő családon belül is?

Szakemberrel nem hiszem, hogy tudnék ezekről beszélni, mert egyrészt szemtől szembe nagyon kínos lenne bevallanom, hogy egyáltalán az álmaimban ilyenek előjönnek, másrészt meg arra tényleg képtelen lennék, hogy azt is bevalljam, hogy mik ezek az álmok.... szóval képtelen lennék leírni az álodott látványt, pedig tudom, hogy egy szakember nem tágítana a kérdés mellől, és nem hagyna békén vele.


Olyanok is voltak már az álmaimban többször, hogy amikor én kerültem volna a szenvedő/kínzott alany szerepébe, vagy el kellett volna viseljem a halált, akkor nagyon gerinctelen dolgokra is képes voltam, hogy elkerüljem a sorsom, és más ártatlanok szenvedjenek/halljanak meg, csak hogy én épp bőrrel megússzam.


Inkább most nem is részletezem tovább ezeket, de aki erős idegzetű, és végig tudta ezeket olvasni, és van ötlete, hogyan szüntethetném meg ezeket a rémképeket, kérem, írjon!



2014. jún. 27. 21:55
 1/4 A kérdező kommentje:

Utóbbiről, amit írtam (hogy másokat ott hagyok magam helyett gerinctelenül) pár kereszténnyel már próbáltam beszélni, de ők nekem is csak a hülyeségüket puffogták, hogy "ezeket a gondolatokat a sátán kelti bennem"..... amúgy nagyon rendes emberek (mármint nem mindegyik keresztény mindenben, akiket Veszprémről ismerek, van aki nagyon fel tudott idegesíteni, de utóbbit egy számomra szimpatikus ember mondta), de sajnos nem tudták megválaszolni értelmesen ezt a kérdésem.


Mert akkor kérdem én, miért hagyja egyáltalán passzívan az Isten, hogy olyan ordenáré brutális, siratnivaló rémképeim legyenek a legdurvább kínzásokról álmaimban, olyanokról, amiket éberen még magam se tudnék csak úgy kitalálni, amikor én meg pont arra próbálok törekedni, hogy másoknak jót tegyek és a lehető legkevesebbszer és legkevésbé legyek agresszívebb, ha mégis valami kiidegelne.


Kérdem én tőletek, keresztényektől, hogy miért hagyja ezt az Isten, miért hagyja, hogy akkor érjenek ezek a rémképek, amikor már a legkevésbé gondolnám, és amikor már pont jóra fordul a közérzetem??!!

2014. jún. 27. 22:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia:)

Elolvastam a kérdésed. Valóban nem tudok konkrétat mondani, honnan jöhetnek, de van pár tippem. Nekem is sokszor voltak hasonló álmaim, bár én láttam már erőszakos filmeket, de sokszor teljesen más helyzetet álmodok, mint ami ott láttam.

Én egy régi, elfojtott emlékre tippelnék. Lehet, hogy kiskorodban láttál valami erőszakosat, amit elfelejtettél, de mély nyomot hagyott, és így jön vissza. Vagy, ez hülyeségnek hangzik, de sokan hisznek az előző életben. én is hülyeségnek gondoltam, de egyre több bizonyítékot találok rá. Olyan dolgokat tudok, amiket sosem tudhattam volna. Olyan dolgokhoz értek, amit még sosem csináltam, és ott a de ja vu is, bár az kicsit fura.

Szóval ez sem kizárt, hogy előző életi emlékekről van szó, talán bűntudati okból.

És az utolsó kérdésedre a válasz benne van a bibliában. Én sokáig voltam keresztényi környezetben, és elég bizonyítékot adtak egy-két dologra, de néhányra semmi bizonyíték nem volt, de elvárták, és így megutáltatták velem. De erre pont van érthető magyarázat:)

Ha hiszel a teremtéstörténetben, akkor el tudom magyarázni:) Írj bátran, mert itt kicsit hosszú lenne:) Remélem segítettem. L/17

2014. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Probáld a gondolatelterelést gondolj másra elalvás előtt.
2014. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy elolvastam, nekem nem tűnik olyan nagyon durvának ez, nem hinném, hogy ehhez szakember kéne. Néhány borzalom nekem is megragadt az agyamban töri óráról. Hát, ez volt a valóság, nem dughatjuk homokba a fejünket, de idővel másra gondoltam.


Amúgy lehet, hogy pont segítene, ha megnéznél néhány horror filmet, lehet, hogy pont kisütné ezt a feszkót. A szomorúság, a félelem negatív érzelmek, de ha filmvásznon jelenik meg az egészen más.


És igen, lefekvés előtt viszont lehetőleg mással foglalkozz, nézhetsz pl vígjátékot ilyesmik.

2014. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!