Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyre gyakrabban érzem furcsán...

Egyre gyakrabban érzem furcsán magam, szédültnek, álmosnak, olyannak mint aki "nincs is ott". Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Korábban évekig nagyon szigorú étrendet tartottam versenysport miatt és sok koffeint fogyasztottam - alkoholt minimálisan (évente úgy 3 pohár sör) és nem dohányzom már vagy 10 éve. Tavaly költözés miatt leálltam, azóta egyre gyakrabban fordulnak elő az alábbiak. Ha nem eszem kiegyensúlyozottan, tehát például halogatom a reggelit, váratlan helyzetekben, általában stresszhelyzetben, munkahelyen, vagy fizikai megeröltetés közben - edzés, vagy fizikai munka- szédülök, elveszítem a "jelenlét érzésemet" ha ez mond valakinek valamit, legszívesebben lehunynám a szemem. Nem forog a világ, de a lábam néha összecsuklana. Ez már ott tart hogy van amikor meg is kapaszkodom, persze nem feltűnően. Ilyenkor ha beszélnem kell - főleg idegen nyelvi környezetben - akkor meg kell állnom, tovább kell gondolkoznom azon hogy mit akarok mondani. Szájszárazságot érzek, néha hideglelést. Ez főleg ismétlem akkor van ha még nem ettem, vagy nagyon "hülyén ettem" (például hatalmas adag édesség, de semmi valódi tápanyag). Olyankor éreztem ennek egy hasonló változatát csak sokkal felfokozottabban, amikor túl sok koffeint fogyasztottam sport miatt, arra allergiás lettem, most már egy fél doboz energiaital is kikészít.

Na most azzal tisztában vagyok, hogy ez vagy vércukor ingadozás, vagy vérnyomás esés - esetleg emelkedés? - lesz. Korábban nem voltak ilyen tünetek. Családban halmozottan van cukorbeteg és magasvérnyomásos is - mindkét szülő, testvér, nagyszülők.

Szerintetek merre induljak el, mi lehet nagyobb valószínűséggel?



2014. júl. 25. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz és nézess vérképet! Lehet csak ideg alapon vannak a tüneteid.
2014. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egy teljes vérkép javasolt,de én vagy vas vagy magnézium illetve vitamin hiányra gondolok.
2014. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam pont ez van, sajnos a cukorszint tartása miatt időben kell enni, lehetőleg keveset, de kalóriadús anyagot.


olyankor, ha előbb rámjön ez a jelenség, azonnal eszem valami ütőset..fehér hús, saláta, esetleg hal, virsli..savanyúság...


diéta, de betartva.

2014. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!