Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogyvan valamiféle...

Lehet, hogyvan valamiféle pánikbetegségem/hipohonder vagyok?

Figyelt kérdés
Párszor elôfordult már, hogy egyszer csak levert a víz,izzadtam, hevesen vert a szivem, és annyira elkezdtem remegni, hogy nem tudtam abbahagyni. (Nem gyakori..de mondjuk 2 év ótaeddig 3x elôfordult) Valamint ha valami apróbb bajom van, én már rögtön arra gondolok hogy "Úristen,mivan ha most ez valami komoly,és mindjárt meghalok?" És általába ezért szoktam rosszabbul lenni,mert ugymond bemesélem magamnak. Pl. most elkezdett égni a fülem, én meg akaratom ellenére belegondoltam hogy mivan ha most elkezd vérezni,mert mondjuk magas a vérnyomásom...ettôl kicsit megilyedtem, és kicsit megszédültem, 10 perc kellett mire megnyugtattam magam,hogy biztos semmi gond. (Valoszinu megvakartam fogkrémes kézzel,ami kicsit csìpi) Mitôl lehet ez? Utálom, mert igy néha akkor is rosszul leszek,ha semmi bajom...15/L
2014. aug. 3. 21:51
 1/6 hosszúhajú ***** válasza:
biztos valamilyen szorongásos zavar. Amikor jönnek ilyen félelmek, akkor le tudod állítani magad? vagy nem bírod kirakni a félelmet? Szoktad ugyanazokat a kérdéseket újra és újra feltenni.
2014. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. És, hát változó. Általában rögtön sose sikerül lenyugtatnom magam. Inkább elterelem a figyelmem valami mással, és akkor egy idő után jobban leszek.
2014. aug. 3. 22:28
 3/6 hosszúhajú ***** válasza:
csak tippelek. van a kényszerbetegség, ami egy szorongásos rögeszme. ez azzal jár együtt, hogy az ember szorong gondolatok miatt. két fajtája van, az egyikben különböző cselekedetekkel oldja a feszültséget, pl kézmosás, a másik viszont nehezebb, a gondolatok örvénye szippantja magába az illetőt, és állandó képtelen félelmek gyötrik, amiket nem tud kitenni az agyából. nem bírja leállítani, és szorong miatta. A szorongás néha fizikai tüneteket okozhat emiatt. Eu egy kezelhető szorongásos betegség. magadra ismersz?
2014. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen :O de ez biztos? Nem.lehet szimpla stressz miatt?vagy nemtudom:(
2014. aug. 3. 22:39
 5/6 hosszúhajú ***** válasza:

természetesen lehet, én nem vagyok orvos. ha ez egy gyakran visszatérő dolog, vagy nagyon intenzív és emellett vannak más hasonló dolgok is, pl mások betegsége miatt aggódsz, nem magad miatt - akkor egy pszichológus többet tud mondani. A pánikroham az olyan irtózatosan intenzív hogy szinte rosszul leszel tőle. Azért járt a fejem a kényszer felé, mert azt írtad mi van ha... ezek tipikus kényszeres kérdések. meg akkor jöttek elő, amikor magadon észleltél valamit, és mert nyugtatod magadat, meg rá gondolsz, pedig nem akarsz. és ezek nem a pánikhoz, hanem a kényszeres szorongó félelemhez állnak közelebb.

Stressz is lehet persze, ne vedd 1000 százaléknak amit írok, de kicsit olvass utána, hátha úgy jobban válaszokat találsz. ha ezek a dolgok visszatérnek vagy akadályoznak a normál életben akkor érdemes dokihoz menni.

2014. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
aggódom - megijesztettelek? írhatsz privit!
2014. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!