Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár havonta visszatérő ájuláso...

Pár havonta visszatérő ájulásos rosszulléttel együtt lehet élni? (20/L. )

Figyelt kérdés
A gimiben kezdődtek a gondjaim a visszatérő rosszullétekkel, ájulással és azóta sem szűnt meg mióta dolgozom. Kétszer kivizsgáltak tetőtől talpig, semmitnem találtak, valamitől mégis előjönnek időnként ezek az ájulások. Ti meddig "nyomoznátok"? Lehet, hogy el kellene fogadni, hogy pl. mi miatt gyengébb a szervezetem és bizonyos helyzetekben kidőlök?

2014. aug. 8. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennél még sokkal durvább dolgokkal is együtt lehet élni. Valószínűleg a helyedben nem nyomoznék tovább, nem hiszem, hogy gyengébb a szervezeted, csak időként rosszul vagy, több nőt is ismerek, aki gyakorlatilag minden menzeszénél elájul, vagy legalábbis nagyon rosszul van, nem is tudnak dolgozni 1-2 napig.
2014. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én évente ájulok, de nálam ismert az ok. Viszont ilyen gyakori probléma esetén én nem állnék meg ennyinél, tovább nyomoznék. Lehet stressz és teljesítménykényszer a háttérben, akkor pszichoszomatikus, ha ez kizárható, tudni kéne, mi váltja ki. Amúgy miféle ájulás? Reggelente? Mikor nálam kezdődtek hasonló problémák (azóta megszűntek), akkor reggel kb. 9-10 magasságában jelentkezett erős has- és fejfájás, rosszullét (émelygés), ájulás. A gyerekorvos mondta még annak idején, hogy "rosszul reggelizek", túl sok cukrot viszek be a szervezetembe (cukrozott kakaót ittam, nem ettem semmit), ami nagyjából ilyenkorra ürül ki hirtelen, ez okozza a vércukorszint leesését és a tüneteket. Bár te vérnyomás keresőszót írtál be, de érdemes egy cukor-mérésen is elgondolkodni (vagy már volt?).
2014. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért vérnyomás keresőszót írtam be, mert volt olyan ájulásom, ami után elég alacsony értéket mértek. Gondolom, akkor az eshetett le. Vércukor kontroll pedig volt már többször is, ott minden oké.
2014. aug. 8. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Én csak orvosoknál vagyok rosszul, főleg fogorvosnál vagy vérvételen. A mindennapokba nem okoz problémát.

17/f

2014. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, volt EEG? Epilepsziagyanúra vizsgáltak?
2014. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, felmerült az epilepszia gyanúja, volt EEG is, de minden negatív.
2014. aug. 9. 09:23
 7/8 homo ludensz ***** válasza:
A tudatalattid elraktározta a gimis rosszulléteidet és most bizonyos körülmények meglétekor előhozza.Az egy jó kiinduló alap hogy a vizsgálataid eredménye szerint szervileg oké vagy. A mentális területen kellene kutakodni és behatárolni hogy az első rosszullét és a továbbiak akkor és ott miért következtek be. Ezt magad is végig tudod zongorázni de célzott kérdésekkel és segítővel előbb juthatsz eredményre.
2014. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy tovább nyomoznék!! Főleg mivel -ha jól tudom- ájuláskor az agy nem kap oxigént ezáltal az agysejtek is pusztulnak..
2015. jún. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!