Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valami baja az embernek,...

Lehet valami baja az embernek, ha huzamosabb ideig bekapcsolt Tv vagy világító lámpa mellett alszik és állandóan felébredezik?

Figyelt kérdés
Pár hete nyugtalan vagyok, félek.Nem bírok sötétben aludni, bár nagyon idegesít alvás közben a fény és a hangok.Érzem, hogy rosszabb az alvásom és a közérzetem, ha világítás és Tv zaj mellett alszom, de máshogy nem most nem tudok.Remélem, ez csak átmeneti, csak aggódom, lehet-e ettől valami bajom?Pl ha túlzottan kifárasztja szervezetet, idegrendszert?Mintha valamikor olvastam volna, hogy a hormonrendszert is felboríthatja ha éjszaka világosban alszunk.Mit csináljak?Dilibogyót nem akarok!
2014. aug. 23. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd be a tv-t kikapcsra.Így még világosnál alszol el,de később sötét lesz a szobában így nem zavar.

Én is így alszok:D

2014. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg egy kis lámpával csak félhomályt csinálj, hogy te még láss, de aludni is tudj.
2014. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lávalámpát vagy sólámpát használok, az elég félhomályos.

Nem merem kikapcsra állítani a tv-t, mert ha arra ébredek, hogy ki van kapcsolva, akkor frászt kapnék!

Nem is értem egyébként, mi van velem és mikor, miért kezdődött...

Volt egy semmitől sem félős időszakom, pár évig.Aztán valamiért jött az, hogy lámpánál aludtam el, de első felébredésemnél eloltottam.

Most viszont anyu halála után (pár hete történt), akár egyedül vagyok, akár nem, csak lámpa mellett vagy tv mellett alszom, sőt, leginkább mindkettő.Visszaestem a kisgyerekkori félős állapotba, akkor voltam ilyen.Most is egyedül vagyok itthon és rémképek járnak a szemem előtt.Folyton valami rossz jelenlétét érzem, vagy pedig attól félek, hogy valami bajom esik és akkor mi lesz a gyerekemmel?Nappal elvagyok, csak az éjszakák szörnyűek, pláne, ha egyedül maradok.Bár biztos az is rátesz, hogy volt már egy-két fura tapasztalatom, láttam különös jelenségeket, meg alvásparalizis és hasonlók.Jó, ez érdekes is lehet, de ha egyedül vagyok, akkor valahogy nem vicces.Mostanában nem vágyom természetfeletti tapasztalatokra! :(

2014. aug. 23. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!