Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok folyton beteg?...

Miért vagyok folyton beteg? Rettentően szenvedek. Orvos szerint hisztizek!

Figyelt kérdés

20 éveim elején járok. Már egy ideje nagyon súlyos beteg vagyok. 18 éves koromban magas vérnyomást kaptam, mellette folyamatosan tachycardia, szívbeszúrások és erőteljes szívdobogásérzéstől szenvedtem. Voltam EKG-n, szívultrahangon, háromszori vérvétel, 24 órás ABPM vizsgálat az eredmény zéró. Kaptam rá gyógyszereket (xanaxot) mert orvosom szerint idegbetegség miatt van nálam ez! Vegetatív dystoniat mondott. A xanax nem használt, még jobban vert a szívem. Folyamatosan nehezen kaptam levegőt. Izzadtam és a vérnyomásom egyfolytában 130/90 körül volt!!


Mostanra egy kicsit rendeződött a vérnyomásom mert panangint szedek rá patikus ajánlatára.

Viszont ezek után nem sokkal súlyos izomgörcseim és neurológiai panaszaim keletkeztek. A talpamban, vádlimban és a kézfejemben is begörcsöltek az izmok. Ezen kívül rendkívül gyakran fájt a fejem iszonyú erősen. Többször elájultam, remegett a kezem és zsibbadt a lábam. Elmentem háziorvoshoz ő elküldött neurológushoz. Ott megvizsgáltak volt agyi CT is először azt hitték myasthenia gravitis aztán kiderült nem. Negatív leletek. Neurológus pszichiáterhez irányított aki hisztériának nevezett szomatizációs zavart, neurovegetatív dystoniat és k.m.n személyiségzavart mondott. Ez rosszul esett de nem érdekelt. A felírt gyógyszereket nem szedtem be mert az agyra hat nem a testre.

Ezek után kb fél éve mostanság is folyamatosan görcsölök. A hasam és a gyomorszájamnál. Izomgörcsök megvannak lábban és talpban + egyéb neurológia tünetek: szédülés, zsibbadékonyság és fáradtság. Ezen kívül folyamatos hányinger, hányás és hasmenés a jellemző rám. A hasgörcs miatt felkerestem egy belgyógyászt. Ő elküldött gasztroenterológushoz. Ott volt gyomortükrözésem, a székletgond miatt koloszkópia. Enyhe gyomorsavtúltengést találtak és irritábilis bél szindrómát állapítottak meg. Mondanom sem kell egyetemen nem tudok így tanulni. Folyamatosan szenvedek a fájdalomtól és betegségektől! A sok gyógyszer amit szednem kell orvosaim miatt kikészíti a gyomromat.

A gyomrom és a szívem a két gyenge pontom úgy érzem. Ezekben fogok majd meghalni ehhez kapcsolódó betegségekben szerintem.


Más is gyakran beteg? Vagy ti hogy vagytok a tünetekkel? Próbáltok nem foglalkozni vele? Nagyon érdekel másnak a tapasztalata stb!

És még annyit hogy ne ítéljetek el, nem kívánok senkinek ilyen szörnyű betegségeket!


2014. okt. 2. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Hipochonder vagy és pánikbeteg. Állandóan a (vélt) betegségeiden jár az eszed, nem fogadod el a pszichiáter diagnózisát, nem szeded be a gyógyszert. Mit akarsz így? Mit vársz, hogy fogsz javulni?
2014. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak rovosod szerint, ez leginkább pánikbetegség. 190/90 amúgy kapsából neormáls várnyomás, mégis úgy tálalaod, mintha lenne vagy 170. Neked leginkább pszichológus, pszihiáter kell.
2014. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Pedig hidd el, hogy neked egy jó pszichiáter kell. Ezeket a tüneteket valami lelki dolog okozza + elég erősen hipochonder vagy
2014. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
El se olvastam végig,nagyon hosszú..De elgondolkoztam,hogy az én családom miért egészséges...soha nem szedünk semmilyen gyógyszert.
2014. okt. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első három idióta válaszolónak üzenném hogy NEM VAGYOK HIPOCHONDER!! Majd ha nektek is bajotok lesz meglátjuk mit szóltok ahhoz hogy hipochondernek bélyegezzenek titeket :))


Tudjátok empátia totális hiánya kiérződik undorító soraitokból! Utolsó válaszónak köszönöm a hasznos és okos tanácsát. A gyógyszerek valóban sz-rt sem érnek csak még jobban megbetegítenek (lsd: kikészítették a gyomromat)


Üdv

2014. okt. 3. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!