Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jött egy kelés a combomra....

Jött egy kelés a combomra. Tettünk rá paradicsomot, betadint, tetránt, de semmire nem reagál. Szeretném meguszni a felvágását. Valami tapasztalatból eredő okosság?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt a neten találtam.


Mit tehet Ön kelés esetén



Ne tegyünk semmit! A kelések nagy része kezelés nélkül, magától gyógyul.

Ha mégsem, egyszer-kétszer naponta tegyünk rá meleg, nedves törülközőt, körülbelül 15 percig! Ez segít a kelés megérlelésében és gyorsabb kifakadásában. (Nem szabad a gennyet a kelésből kinyomni, mert akkor a fertőzés átterjed a környező bőrfelületre).

Amikor kifakadt, a területet tartsuk tisztán, amíg létrejön a teljes gyógyulás! Naponta cserélt laza kötés alkalmazható.

Mosson alaposan kezet, mielőtt ételt készít, hogy megelőzze a fertőzés másokra terjedését! Menjen orvoshoz, ha a tünetek továbbra is fennállnak vagy rosszabbodnak, vagy ha lázas lesz!

2014. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi mindent kipróbáltál és nem használt, akkor éppen ideje lesz elmenni orvoshoz.
2014. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm. Most megint paradicsom van rajta.
2014. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia,nekem sokszor van kelésem.A nyáron jöttem rá hogy fakad ki gyorsan.kend be zsiros krémmel,majd egy nedves gézt tegyél ra,és jól ragazd le.Este ha fürdesz,jó meleg vizben áztasd igy ragasztósan,majd hameg fürödtél,vedd le,egy picit nyomj rajta szépen kifakad...betadinnal kend le,aztan ragaszd at,majd naponta cseréld a kötést.Kb 2 nap kell míg szépen kiürül.
2014. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most van rajta a vizes géz. Még mindig nagyon fáj. Már nem gyulladt a környezete, vettem Tetránt, de egy cseresznyényi pontra összpontosult. Nem hajlandó kifakadni, orvoshoz nem szivesen mennék, meg aztán vasárnap is van.
2014. okt. 5. 09:06
 6/10 Puliszkas ***** válasza:
Patikában kereshetsz ichtiolos kenőcsöt.Ronda fekete és büdös,úgyhogy gézdarabkával tedd a kelésre,és kösd le valamivel pár órára.Aztán cseréld újra.Kb.két nap kezelés ezzel is szükséges,de mi mindig ezt használtuk a családban,és még nem jutottunk el felvágásig.
2014. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ráolvastam az ichtiolra. Valóban jó lehet, de csak az Ilcsi kozmetikumok közt találtam. Azok pedig nem tartalmazzák olyan erős mértékben, mint most kellene. Azt olvastam, hogy az ichtiol kátrány, illetve olaj a legerősebb. Te mit használsz? Különben még mindig a vizes géz van fenn. Ill. most száraz, de mindjárt bevizezem.
2014. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nem jött ki. Hatalmas, és már fekete.
2014. okt. 6. 09:36
 9/10 anonim ***** válasza:
A meleg vizet próbáltad?az ki kell fakassza
2014. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ma délelőtt felvágták. Most hatalmas kötés van, és mindennap menni kell kötözésre, mert bennhagytak egy csövet. Kifelé nagy cseresznye volt, befelé tyuktojás. Rengeteg jött belőle. Az injekció és a vágás, tisztitás is fájt, mert gyulladt volt. Tanultam belőle. Legközelebb ha csak kis pattanás, már kezelni fogom.
2014. okt. 6. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!