Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Zöld vizelet vitamintól?

Zöld vizelet vitamintól?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem el szedni egy elég erős multivitamin készítményt (állítólag). Ma reggel vettem be a második adagot és utána vettem észre hogy enyhén zöldes színű lett a vizeletem. Lehetséges hogy a vitamintól van, vagy egyáltalán az hogy már ilyen gyorsan hatni kezdene?

2014. okt. 9. 08:32
 1/9 csabika1971 ***** válasza:

Előfordulhat. De vitamin inkább sárgábbra festi, és gyógyszer szaga lesz.

Zöldet egy esetben halottam, egy bizonyos fajtájú energiaitaltól.

2014. okt. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet vitamintól és húgyuti fertőzéstől is zöldes vizelet.
2014. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én anno a Lenkei vitaminját szedtem és akkor volt nagyon sárga a vizeletem. A B2-vitamin sárgára, esetleg zöldes-sárgára színezi a vizeletet. Ezt a vitamint nem véletlenül nevezték el az orvosi nyelvben „Riboflavin"-nak. A névben szereplő „flavin" a latin „flavus", azaz „sárga" szóból származik. Ez bizony sárga színűre festi a vizeletet, de ez így van rendjén, ne aggódj.

Amit tehetsz, az az, hogy napi kb. 3 liter vizet megiszol (persze akkor, ha nincs valami betegséged, akár vese, akár más, ami ezt tiltaná).

2014. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Azt elfelejtettem írni hogy gyógyszer szaga is van! Energia italt nem iszok.

Más tünetem nincs igazából a színén kívül, nem csíp vizeléskor és semmi más sincs, szóval remélem nem fertőzés.

2014. okt. 9. 08:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyes B-vitaminok határozott, és nem feltétlenül kellemes szaggal bírnak. Amikor ezek belekerülnek a vizeletbe – ami teljesen normális jelenség – megváltoztatják annak a szagát. A megfelelő vitaminbevitel hatására a szervezet rendszerint méregtelenítésbe kezd, és ez is szaggal jár, gyakran kellemetlen és erős szaggal.
2014. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár napig ne szedd be és majd meglátod, hogy változik-e a vizeleted színe.
2014. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen ebben van mindenféle B vitamin

itt vannak az összetevői ha valakit érdekel:

[link]

igazából engem nem zavar hogy zöld ha ez normális jelenség :)

2014. okt. 9. 08:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Multipro-tól is normális. Nyugi
2014. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenkinek köszönöm a választ és az infókat!
2014. okt. 9. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!