Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kinek mi vált be utazási...

Kinek mi vált be utazási rosszullétre?

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem eszek-iszok,es probalok aludni.
2014. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez rövidebb úton beválhat, de én több mint 10 órás útra készülök
2014. okt. 18. 17:22
 3/14 anonim válasza:
egyel citromot!
2014. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
friss levegő ha lehet biztosítani,időnként megállni,enni-inni azért kell de ne tul sokat,vannak gyógyszerek is rosszullét ellen,ablak melletti helyre ülni,nem lefelé és közelre nézni,hanem távolra,de ne legyen monoton
2014. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 homo ludensz ***** válasza:
0%
Mindenek előtt vigyél magaddal valami feszültség elleni gyógyszert amit a zsebedben megtapogatsz és némi biztonságérzetet ad, mivel ez a pánikbetegség egyik válfaja. Könyvet is vihetsz amivel megpróbálod lekötni a figyelmed hogy ne önmagad kontrolláld. Aki készségszinten elsajátította a relaxációt az néhány mély légzéssel ellazulhat. A szomszéddal való beszélgetés is hasznos ha kivitelezhető.
2014. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
coculine és dedalon együtt :)
2014. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ez egyáltalán nem pánikbetegség, óriási tévedés!


ez az egyensúlyérzékeléssel függ össze.

az agyad azt hiszi, hogy álló helyben vagy (mivel bent vagy egy autóban, és azt a környezetet veszi alapul).

viszont alattad mozog az egész, és rázkódsz.

a testérzet és az, amit az agy érzékel, két különböző dolog, és összezavarodik az egész rendszer.

a megoldás, hogy folyamatosan ki kell nézni az ablakon, mert akkor az agyad is tudni fogja, hogy úton vagy.


én gyerekkorom óta szenvedek ettől, és mióta utánanéztem neten, és megértettem, mi ez (és persze nézek ki az ablakon szorgosan) még egyszer sem volt baj! pedig én nagyon hamar rosszul leszek amúgy, van, hogy 10 perc alatt.

2014. okt. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ja a könyv az a biztos hányás kiváltója. ha az ilyen érzékeny ember buszon olvas, 5 perc sem kell, és kitaccsol.

pontosan azért, mert nem szabad ilyen helyre fókuszálni. az elhaladó dolgokat kell figyelni.

2014. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, az utolsó 2-vel teljes mértékben egyetértek. Aki azt írta, hogy ez a pánikbetegséghez tartozik és olvassak, az még biztos nem volt ilyen helyzetben...
2014. okt. 22. 14:29
 10/14 homo ludensz ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben de szerencsére már nem súlyt (annyira). Volt hogy ott tipródtam a munkából hazajövet a buszmegállóban mert nem mertem felszállni a buszra. Igaz hogy valójában olyan rosszul nem lettem hogy elessek vagy ilyesmi de minden percét szenvedésként éltem meg az utazásnak. Volt hogy gyalog vágtam neki és nagyon utáltam a buszt de még inkább a saját gyámoltalanságomat. Mondjuk és pánikbeteg voltam az is igaz.
2014. okt. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!