Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sok a percenkénti 118 szívverés?

Sok a percenkénti 118 szívverés?

Figyelt kérdés
Teljesen nyugalmi állapotban, kóla vagy egyéb koffeines italok nélkül 116/perc a szívverésem. Ez nagyon sok? 13/L ha ez számít valamit.
2014. nov. 1. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sok. Illetve inkább úgy mondom, hogy felnőtt ember esetében sok, a te korodban nem tudom. Nézz utána, de ha nincs más tüneted, akkor nem kell túlparázni, esetleg kérdezd meg a dokit, akihez szoktál járni.
2014. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ (:

Mindössze annyi a tünetem, hogy futás, rohanás közben már nem túl nagy táv után nehezebben veszem a levegőt, néha pedig úgy érzem, hogy összeesek. Ez csak mostanában jelentkezett, régebben még kéziztem is, alig másfél éve hagytam abba.

2014. nov. 1. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj el a dokidhoz és kérdezd meg tőle, ha ez aggaszt téged. Ha megmérik a vérnyomásodat, csinálnak egy EKG-t abból nem lehet baj.
2014. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiataloknak kicsit magasabb szokott lenni, de ez nagyon magas (60-80 a normális, 100-ig még elfogadható). Mindenképpen érdemes orvosnak megmutatni.
2014. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez kb. egy 2-3 éves gyereknek megfelelő nyugalmi érték, neked már sok. Kb. 80-85 körül lenne OK. Menj el orvoshoz!
2014. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!