Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 37.5 fokos hőmérséklet az...

37.5 fokos hőmérséklet az hőemelkedés?

Figyelt kérdés

Ha hőemelkedés ,akkor hogyan vigyem le a lázamat?

Nem szeretnék hiányozni a suliból:S sok lenne a potólni való.


2010. jan. 28. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Ez hőemelkedés, nem láz! Ekkor hőmérségletnővekedésnél még ne húzd le gyógyszerrel, csak ha lázzá alakul (38 fölé). Hőemelkedés esetén javaslatom: egy jó forró bögre neocitran, l szem kalmopirin, nyakig takarózz be, és aludj egy jót reggelig. Jól kiizzadsz. Engem ez a kúra rendbe szokott tenni.
2010. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Az szerintem hőemelkedés. Ha beteg vagy, nem jó azzal játszani. Maradj ágyban, ígyál gyógyteát, esetleg vegyél be gyíógyszer, de várd meg, amíg meggyógyulsz, főleg ilyen időben. Valamelyik osztálytársadat pedig hívd fel a tananyagért.
2010. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Hőemelkedés. A hőemelkedés nem láz. Lázat 38-tól kell csillapítani. Hogy menjél-e iskolába, azt a szüleidnek kell eldöntenie, a többi tünetet és sok más szempontot figyelembe véve, nem nekünk innen a távolból. Ez határeset, holnap reggel is mérjél lázat.
2010. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Az első válaszoló igen érdekesen válaszolt: "ne húzd le gyógyszerrel, csak vegyél be neocitránt meg kalmopyrint." Mért, a Kalmopyrin nem gyógyszer? A Neocitrán meg tea? Nem, mindkettő gyógyszer és mindkettő lázcsillapító. Ami nem azt jelenti, hogy ne lehetne bevenni, de nem egyszerre a kettőt, ugyanis külön-külön is megvan az azonos hatásuk. (Acetilszalicilsav illetve paracetamol.)Vagy-vagy, illetve közérzetedtől, egyéb tünetektől, immunrendszeredtől függően akár semmit. A megemelkedett hőmérséklet a szervezet kórokozó ellenes védekező mechanizmusa, egy bizonyos pontig rá lehet hagyatkozni.De nem a szüleidet kellene ilyesmiről megkérdezni?

3.

2010. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Én azt mondtam, hogy ne húzzon le ekkora hőmérségletet. Nem azt, hogy ne vegyen be gyógyszert. Sem a neocitran sem a kalmopirin nem lázcsillapító.

Az első voltam.

2010. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Jajaja, persze én is leírhattam volna a gyógyszerek összetételét, de nem akartam annyira szaporítani a szót. A végére csak sikerült!

Még mindig az első voltam.

2010. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Hogyne lenne már lázcsillapító, te teljesen hülye vagy!

"Milyen betegségek esetén használható és hogyan fejti ki hatását a Kalmopyrin tabletta?

Fájdalom és láz csillapítására, valamint reumás megbetegedések kezelésére szolgáló gyógyszer."

illetve:

"1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A NEO CITRAN POR FELNŐTTEKNEK ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?


A Neo Citran por a megfázás következtében kialakuló torokfájás, láz, nátha, fejfájás és végtag-, ill. izomfájdalom kezelésére szolgáló gyógyszer.

Máskor olvasd el a betegtájékoztatót vagy kérdezd meg orvosodat-gyógyszerészedet!

2010. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell bevenni semmit sem!Meleg fürdő,langyos tea,ágy nyugalom.

A fiamnak is csak 38 fölött szoktam lázcsillapítót adni,akkor sem azért hogy lemenjen,hanem szintentartás végett.Tartósan magas lázat szoktak csak csillapítani.

2010. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Az átlag testhőmérséklet 36,6°C

37-38°C hőemelkedés

38-39°C láz

39-40°C magas láz

2010. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Az első válaszolónak: hőmérséglet??? tanultál valaha nyelvtant? egyáltalán voltál már magyar órán? az elsőnél azt hittem,hogy elírtad,oké, de a másodiknál már kiakadtam,hisz az HŐMÉRSÉKLET!!!!
2011. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!