Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges, hogy a jógától...

Lehetséges, hogy a jógától fáj a derekam, hátam?

Figyelt kérdés
Amúgy is gerincbeteg vagyok, de a jóga gerinckímélő, lassú mozgás. Nemrégiben vettem fel kezelést a derekamra, attól éppen fájhat, de valahogy az az érzésem, hogy a gerincnyújtó gyakorlatok nem tesznek jót:( Én mindenesetre erőltetem, hogy hátha csak gyengék a tartóizmok és meg kell erősödniük.
2014. dec. 18. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

szia! sajnos a jógaoktatók nagyon nagy része gyorstalpalón tanult, nincs sok fogalma az anatómiáról, a gerinc rendellenességeiről.

jobb lesz neked, ha gyógytornászhoz mész.

ne csináld tovább a gyakorlatokat.


nekem is volt derékfájdalmam, és utánanéztem alaposan: nem szabad sohasem előrehajolva nyújtani.

sem ülve, sem állva, sehogy. a gerincnek mindig egyenesnek kell lennie. a törzsdöntés rendben van, de deréknál hajlítva a gerincet nem szabad előrehajolni, nyújtani, erőltetni főleg tilos! sérvvel és sérvgyanúval a gerinccsavaró gyakorlatok végzése is szigorúan tilos.

a fájdalom a test vészjelzése.

ha fáj, az nem azt jelenti, hogy tovább kell erőltetned, hanem azt mondja, hogy hagyd abba, ne rontsd tovább a helyzetet.

én a neten találtam valami gerincszerviz nevű helyet, ott elég értelmesen leírják, hogy mit szabad, meg mit nem. szerintem ott értenek hozzá, viszont sok helyen meg sok hülyeséget olvastam. jógaoktatóra mindenesetre ne bízd a gerincedet.

2014. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Rákeresek a neten arra, amit írtál.
2014. dec. 18. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!