Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől keletkezhetett az...

Mitől keletkezhetett az arcomon egy 200-Ftos érme nagyságú gennyes pattanás?

Figyelt kérdés

2 napja vettem észre hogy a halántékomnál mindd a két oldalon egy piros folt jön ki,először azt hittem csak egy pattanás fog keletkezni de nem,teljesen kitülemkedik a bőr alól és hatalmas, egy 200-Ftos érme nagysághoz tudnám hasonlítani,ha megnyomom fáj és puha is szerintem tele van gennyel,próbáltam nyomkodni és tűvel is megpiszkálni de csak vér jön belőle bárnem kellett volna hozzányúlnom de már hiába, nem akar elmúlni a daganat róla,gyakran szoktak pattanások kijönni rajtam de ekkora még sosem fordult elő.

Linkelek is egy képét ami hasonló az enyémhez,csak az enyém sokkal pirosabb de nagyságra ekkora:

[link]

Kérem aki tud segítsen,Köszönöm!

25/F


2014. dec. 26. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ótvaros vagy véletlenül? Nem viccből írom, enyhe téli időben gyakori, és nagyon könnyen elkapható! Bármi is az, mutasd meg egy dokinak sürgősen!
2014. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamo77db ***** válasza:
Rengeteg problémám volt az arcbőrömmel annak idején nekem is. Nem tudom, mitől lehet, de nagyon fontos, hogy tartsd tisztán a bőrödet, én akkoriban naponta 3x mostam meg az arcom langyos kamillás szappanos vízzel. A másik az, hogy nem szabad nyomkodni, mert annál rosszabb lesz. És főképp nem szabad szúrkálni, befertőződhet, vérmérgezést is kaphatsz ily módon. És az első munkanapon irány a bőrgyógyászat, ott fognak tudni segíteni neked. Ja, jut eszembe, én elkülönítettem egy kisebb törölközőt, amibe csak az arcomat töröltem, semmi más testrészemet nem. Persze azt is kimostuk rendszeresen.
2014. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2014. dec. 26. 20:49
 4/7 bablaz válasza:
Ezzel bőrgyógyászhoz kell menni,mert elterjedhet a gyulladás az egèsz arcodra.vegyél be gyulladás csökkentőtt
2014. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ótvar. De lehet nem pattanás, lehet furunkulus, carbunkulus vagy tályog is. Atheroma is lehet esetleg. Mindenesetre ne nagyon piszkáld, mert az arcon lévő erek nagyrésze a koponya és az agy vérellátásában is szerepet játszanak. Nehogy valami fertőzéses gócot megpiszkálj és sokkal rosszabb szövődményeket szerezz. Keress fel egy bőrgyógyászt. De legalább a házi dokinak mutasd meg.
2014. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen, gyulladáscsökentőt pedig be vettem!

De erre valószínűleg kenőcsöt fognak felírni?

Esetleg valami házi gyógymód nincs rá hogy legalább a duzzanat eltűnjön rólla? mert most sajnos pár napig még nem lessz háziorvos.

2014. dec. 26. 21:04
 7/7 szamo77db ***** válasza:

Valószínű, hogy írnak fel rá valamilyen antibiotikumot. Nekem egyszer Tetrant írtak fel (hű, de rég volt, ma már Doxyciclin van helyette), egy másik alkalommal Dalacin C-t.

Tartsd be, amit mond az orvos. Mindenképp lássa bőrgyógyász!

2014. dec. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!