Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elhagytam az alkoholt. Hol...

Elhagytam az alkoholt. Hol vannak az elvonási tünetek?

Figyelt kérdés
Egy hónapja nem iszom alkoholt, előtt viszont szinte rendszeresen fogyasztottam. Kollégáim azzal ijesztgettek, hogy majd az elvonási tüneteket nem fogom kibírni és visszaszokok. Mik lesznek azok? Lehet, hogy még ezek után jönnek?
2010. febr. 4. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, figyelj, azért nem mindegy milyen mértékben iszogattál, ha csak úgy mértékkel, akkro miért lennének elvonási tünetek? ha meg minden este hulla részeg voltál 20 éven keresztül, akkro ki sem írtad volna ezt akérdést, mert megülni se tudnál olyan elvonási tüneteid lennének. Szóval sokan keverik a dolgokat, de koránt sem vicc, egy elvonási sindroma lehet nagyon durva, akár halálos kimenetelű is! Bizony! Mivel komolyan veszélyezteti a keringést, elszáll a vérnyomás a frászba és sorolhatnám.

De nyilván NÁLAD nem beszélhetünk elhagyásról sem szerintem.

2010. febr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Nyilván kérdés, hogy mennyit fogyasztottál rendszeresen! Sajnos tényleg lehetnék még elvonási tüneteid akár több hónap elteltével is. Sajnos az én édesapám tavaly augusztusban halt meg az alkohol miatt, de Ő nagyon keményen ivott!!!!!!!!! Nagyon jól viselte az elején és teljesen odavoltam, hogy milyen jó nincsenek elvonási tünetei amikor az orvos felvilágosított, hogy most még nincsenek, de akár 1-2-3 hónap múlva lehetnek és ekkor szokták újrakezdeni. Ő már nem kezdte újra, de abbahagyni késő volt! Nyilván a te esetedben nem erről van szó, tehát lehet, hogy időben döntöttél jól!

2010. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
41 éves vagyok és bizony a napi 1 liter körüli bor vagy sör az megvolt éveken át...
2010. febr. 4. 08:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tipikus elvonási tünetek 24-48 órán belül jelentkeznek, és leginkább tömény alkohol után. Bortól, sörtől nem feltétlenül lesznek súlyos fizikai tünetek. Ha egy hónapja nem iszol, akkor legfeljebb pszichés labilitást okozhat, vagyis újra kívánhatod, de ez nem ugyanaz, mint az akut elvonási tünetek.
2010. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát kívánom az igaz, de nem akarom elrontani az eddigi "eredmény"-t. *_*
2010. febr. 4. 08:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is fogadd őszinte elismerésemet, hogy sikerült abbahagynod! Ha eddig nem jelentkeztek komoly elvonási tünetek, már ezután se fognak, ne aggódj miatta. A kollégáiddal meg ne törődj. Csak kitartás, és ügyelj rá, hogy véletlenül se engedj a kísértésnek, hogy "na csak egy pohárral, az nem árthat", mert nagyon be tud tenni.
2010. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én olyasmit olvastam, hogy nem mindenki lesz fizikailag függő, aki iszik. Nagybátyám is ilyen volt, sosem remegett a piáért, simán abbahagyta, pedig ő a töményet is komálta sok évig. Azért egy pszichológussal jó lenne beszélgetni, miért ittál. Szerintem.
2010. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért ittam, mert ízlett. Csak nem tudtam a mértéket...
2010. febr. 4. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!