Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan aki mitralis...

Van itt olyan aki mitralis prolapsusa van? Ki hogy bírja a hideg frontot?

Figyelt kérdés
4éve állíptották meg nálam a mitralis prolapsust. Ez akkoriban nagyon magas pulzussal, szívritmus zavarral mutatkozott meg. Azóta sokat kellett az életemen változtatnom. Pl előtte edzőterembe jártam (súlyzós edzést végeztem, személyi edző szerettem volna lenni) gyakorlatilag egész életemben addig nagyon jó fizikai állapotban voltam, soha nem volt semmi szervi bajom.A panaszok viszont nagyon változóak, azóta pl nem birom a telet, a hideg frontok kikészítenek.. légszomj, állandón kimaradó dobbanások, mellkasi szorítás, szívfájdalmak. Ilyenkor kifejezetten kerülöm a fizikai megterhelést télen. Ezen felül a szeles idő, nyáron a 40fok, a párás levegő, lépcsőzés, kevés folyadék bevitel, nagyfokú éhség, stressz, kialvatlanság, fáradtság, túl alvás, nagy fizikai megterhelés, ácsorgás(sorban állás) sokszor kikékszítenek. Ha választanom kell akkor a nyarat sokkal jobban birom.A tél és a hideg frontokra nagyon rosszul reagálok. Többször voltam kardiológusnál azt mondták ezekkel nem szabad törődni..Betalocot szedek 3 éve (10 mg). A másik érdekesség, hogy télen abszolút nem birom elviselni ha a fűtés nagyon felvan véve és extra meleg van. Ezt a "mesterséges" meleget valamiért nem tolerálja a szivem. Azt érzem, hogy megfulladok és 100 fölött van a pulzusom. A barátaim kiakadnak tőle mert mindig a nyitott ablak mellett ülök, sokszor éjszaka is kivan buktatva ha alszom. Jelenleg kardiot és kisebb edzéseket folytatok.Azóta talán javult a helyzet.Rossz belegondolni, hogy ezzel együtt kell élni. Van még valaki akinak hasonló panaszai vannak? És ha igen akkor ti hogy reagáltok erre a hidegre?
2015. jan. 3. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia nekem is az van,most per pillanat rosszul vagyok,alacsony vérnyomás mellett van szapora pulzus,frontra mint ma mégjobban leesik szédülök hiába iszom sokat.sportolni nem tudok sokkal rosszabbul vagyok.nekem sajnos mindegy hideg van vagy meleg a frontok kicsinálnak,ha idöjárás változás van akkor a cél tulélni a napot valahogy olyan rosszul.szoktam lenni.kardiologusnál szite fél évente vendégeskedek hogy tuti csak az a bajom :)te is szédülsz? Vérnyomásod jó?
2015. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen elsősorban engem is a frontok készítenek ki.. egyből megérzi a szivem ha jön a szél vagy eső.. az esős idő sem az erősségem, olyankor is sokszor bedobog..

A vérnyomásom különösen alacsony, általában 104/62 és még erre kell szednem a Betalocot is, ami sokszor mégjobban leviszi.. De ha meg nem veszem be, nem megy le a pulzusom. Szóval szörnyű.. Szédülni akkor szoktam főként mikor hirtelen felállok, vagy nyáron a melegbe. Próbálok sok vizet inni, de nem mindig jön össze. Sokat vagy fáradt is (gondolom az alacsony vérnyomás miatt :S ) Amikor erős front van és egésznap rosszul vagyok nekem is csak az van a fejembe, hogy túléljem a napot és alig várom, hogy holnap legyen.

2015. jan. 3. 16:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt a kérdést mintha egy az egyben én írtam volna. Nálam 2012-ben diagnosztizálták. Engem is kikészítenek a hidegfrontok, állandóan szúr a szívem, mellkasi fájdalmaim vannak, fáradt vagyok, össze-vissza ver a szívem stb. Minden évben alig várom a nyarat, olyankor csak a szapora szívverés jelentkezik.
2016. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!