Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kamrai (VES) extrasystolek...

Kamrai (VES) extrasystolek (elég sok) és néhány SVES volt a holter felvételemen, ez mit jelent? Okoztak már ritmuszavart de nem tudom megmondani EKG nélkül milyen jellegű volt.

Figyelt kérdés

Szóval gyakran kezdődik egy extra szívveréssel a ritmuszavar, utána olyan mozgást végez a szívem mintha elkezdene dideregni. Ebből a didergésből (erős remegés, ezt érzem a mellkasomban) viszont idővel visszajön egy normál, fokozatosan lassuló szívverés.


Mi lehet ez a remegés?

Kamrai tachicardia? Kamrafibrilláció? Pitvarfibrilláció? Vagy Supraventicularis tachicardia ami egészséges embereknél még sportolásnál is veszélytelen?


Valószínűleg újabb holter kellene, hogy ezt kimutassák, bár az interneten olvastam magyarországon valószínűleg nem alkalmazott módszerekről, hogy elektromos ingerléssel, vagy teljes test forgatással hozzák elő a rituszavart a rögzítéshez.


Ennek ellenére nekem a doki elektrofiziológiát javasolt, azzal, hogy ha megtalálják mi okozza, ott helyben ki is tudják iktatni a gócot.


Szív MRI is lesz (áprilisban)


Sportolok egyébként, így kicsit félek a ritmuszavartól, gyakran jön elő pl erdőben futás közben, stb. Egyébként főleg akkor ha esek, ugrok, tehát éri egy inger a szívet.


2015. jan. 17. 13:35
 1/3 A kérdező kommentje:

olvastam egy olyan klassz dolgot, hogy ha 90 másodperc alatt (ha ez kamrai tachicardia vagy fibrilláció) nem áll vissza a sinus ritmus, akkor az szívhalál lesz.

mondjuk 90 másodperc egy rohamnál (legyen bármilyen roham) elég sok idő. Nekem eddig max 10 másodperces ritmuszavaraim voltak, de nyilván azért, mert ilyenkor igyekeztem nyugalmi helyzetbe kerülni.

2015. jan. 17. 13:49
 2/3 anonim ***** válasza:
A kezelésig szedjél Panangint, ez sokat használ az ilyen ritmuszavarra.
2015. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Barátnőm ajánlotta, szoktam szedni! Meg odafigyelek a szervezetem vitamin meg egyéb telítettségére. Lehet, hogy egyszerűen csak a nyomelemszegény táplálkozás okozza a panaszokat.
2015. jan. 17. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!