Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit mondjak az orvosnak, ha...

Mit mondjak az orvosnak, ha egy napot (a holnapi napot) ki szeretnék maradni suliból? Kitaláltam pár dolgot, lent leírom.

Figyelt kérdés
Ha azt mondanám, h egész nap hőemelkedésem volt rossz közérzettel, és még holnap reggel is hőemelkedéses rossz közérzetre panaszkodnék, + beöltöznék jó vastagan (vastag zokni, jégeralsó, vastag farmer, póló, hosszú ujjú vékony felső, hosszúujjú kapusznis felső és kabát, mindezt azért ha esetleg megmérné a lázam) akkor elhinné, vagy hülyének nézne? Gondolom az öltözékem úgyse szúrná ki, nemhiszem h annyira megnézne kívülről...

2015. jan. 20. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
A meleg öltözéktől nem lesz lázad, csak megizzadsz.
2015. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de feljebb megy a testhőmérsékletem, nem?
2015. jan. 20. 17:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom itt mindenkinek ilyen orvosa van?


Bemész,megmondod lázad van,köhögsz. Engem 1,5 hétre kiiert. Bár én tényleg beteg voltam.


vagy Mondod ogy ája fejed,lehet azt mondja hogy mehetsz suliba, de akkor modod hogy mára adjon igazolást,mert eljöttél

2015. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát de az más ha tényleg beteg voltál.. Én el akarom kerülni ezt a gyanakvást, hogy nehogy azt higyje hogy kamuzok.. jó oké persze h kamuzok csak nem akarom h lássa h átverem. :D vagy 4 éve volt, hogy lementem azzal, hogy ment a hasam durván, akkor felfektetett egy ágyra és elkezdte nyomogni a hasam, akkor is csak arra az egy napra írt ki.
2015. jan. 20. 17:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Modom,akkor menj oda valami kis gonddal. Fejed fáj,hasad fáj és reggel nem indultál el a suliba,adjon igazolást,vizsgáljon meg. :)
2015. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha a hasadat nyomkodja meg tudja állapítani, hogy üresek-e a belek, tehát kiderül, hogy kamuztál. viszont ha reggel odamész éhgyomorra és azt mondod egész éjjel hánytál és nagyon gyenge vagy és szédülsz és még most is émelyegsz, de már nincs mit kihánynod, akkor azt nem mondja meg, hogy ez igaz-e! 1 napra kiír, azt jóvan. 1 napot akarnál amúgy is, nem?


egyébként ha azt mondod, hogy 38.0 volt a lázad, de vettél be lázcsillapítót, ezért most épp nincs, az is tök hihető. de akkor valószínűleg nem csak 1 napra fog kiírni, hanem többre.

2015. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy Kalmopirynből vettem be délután, este meg hajnalba, az jó? nem tudom, mennyi időn belül-és mennyit szabad bevenni, nem akarok túlozni.
2015. jan. 20. 18:28
 8/11 anonim ***** válasza:

nem hajnalban, hanem 1 órája.


de nem fog lázat mérni!


viszont a sima láz egyéb tünetek nélkül szerintem nem túl meggyőző, márpedig hiába köhögsz, ha meghallgatja a tüdőd tudni fogja, hogy nincs baja, a torokfájás szintén látszik... a taknyosság is hallatszik a hangodon. ha ez mind nincs, akkor szerintem sokkal jobb kamu a hányás. nem kell túlparázni, meg túlsprázni sem, nem feltételezi, hogy kamuzol, nem is érdekli, azért van, hogy gyógyítson.


"jó napot. szeretném, ha adna igazolást, valószínűleg elrontottam a gyomrom - bár semmi olyat nem ettem- , de egész éjjel hánytam, a végén már csak vizet, teljesen ki vagyok merülve és még mindig émelygek, még a pirítós se ment le, amit reggel próbáltam."


ennyi. erre ki fog írni 1 napra.

2015. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már túl vagy rajta, de hidd el, ha őszintén elmondod kérsz a mai napra igazolást mert nem akarsz bemenni, akkor ad is. A kamut úgy is észre veszi, bár akkor is ad igazolást, legalábbis mi adunk.
2015. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell lázat produkálnod, elég ha azt mondod, hogy reggel bevettél egy Panalgorint...az, ha nem komoly a lázad, simán leviszi normálisra...de ahogy írták, nem fogja megmérni!

Másik opció, úgy ment a hasad, hogy nem tudtál elszakadni a wc-től...van ilyen :D

2015. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!