Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan ne vegyem ennyire...

Hogyan ne vegyem ennyire magamra mások bajait?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok, és szociális gondozónak tanulok, most vagyok elsőéves. Ma voltunk először gyakorlaton, és azzal szembesültem, hogy a lelki része az átlagnál is nehezebb számomra..pl. volt egy néni, aki beszélgetni akart egy másikkal, de elkezdett sírni, hogy nem hallja amit a másik mond, mert rossz a füle..hát én is majdnem elsírtam magam.:(

Vagy a mindennapi életben is, ha meglátok egy hajléktalant, nagyon lehangolódok, vagy a minap odajött hozzám egy kisfiú, hogy van-e pár forintom, hogy vehessen rajta valami ételt a boltban. 10 ft volt nálam, és odaadtam neki, de egész nap emésztettem magam utána, hogy egy tízforintossal tulajdonképpen semmit nem segítettem neki.

Most is, hogy ezekre így visszagondoltam, a sírás kerülget.

Mégis mit tehetnék, hogy ne érintsen ennyire érzékenyen mások, akár idegen emberek sorsa is? Nem tudok ezzel együtt élni..:(

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



2015. febr. 17. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Idővel megkeményedsz. Édesanyám ápolónő, ő is végigment ezen, és bár ma is megérinti egy-két emberi sors, de már meg tud vele birkózni, és szereti csinálni. Én nem tudnám, de nem is szeretném.
2015. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj fontos az empatia, benned meg is van, es ez a jo.

De egy ido utan meg kell tanulnod letenni a terheket, ezeket nem cipelheted haza!!

Minden ember mas, mindenkinek vannak gondjai, ez nem a te hibad, ne gyengulj el. Idovel ezt bizonyara megtanulod kezelni. En gyakorlo mentoapolo vagyok, a kezdet nekem is ilyen, de minden beteg utan le kell raknom a vallamrol a sulyt es menni tovabb...

Kitartast es sok sikert! :)

2015. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

15 vagy. Átlagos lehetőségeket nézve nem csoda egyátlaán nem vagy felvilágosodott, sőt egyátalán fogalmad sincs mi zajlik világban, ezzel lenne gond de nem 15 évesen.

Erősen ajánlottan ne is tudj meg semmit se....

World is too pathetic to think about it without painful cry.

2015. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj, hogy hiába tudom, hogy nem tudok minden embernek segíteni, a helyükbe képzelem magam, mint pl. ma a néniébe, és képtelen vagyok szabadulni tőle. :(

2015. febr. 17. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!