Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Furosemid tabletta mellé...

Furosemid tabletta mellé feltétlenül kell káliumpótlás?

Figyelt kérdés

Kicsit be van dagadva a bokám/lábfejem, bevennék egy fél szem Furosemidet, feltétlen kell mellé kálium? Fiatal vagyok, változatosan eszem,iszom, tehát nem legyengült idős emberről van szó. És csak 1-1 alkalom, míg meg nem szokja a lábam az ácsorgást.

Ha kell, a Panangin megfelelő hozzá? (édesanyám szedi, így az van itthon).



2015. febr. 24. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne szedegessél be Furosemidet, ha nem az orvos mondja.
2015. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez esetben nem kellene kálium,de az elsőnek igaza van,ne szedj vízhajtó gyógyszert csak úgy. A furont egyébként is csak kontroll mellett szabad szedni. (igen kálium kontroll). És amúgy is megbolygatja a kiválasztó szerveket. Gyakrabban mozgasd át a lábad ha már muszáj ácsorogni, masszírozd át néha, sétálj/fuss egy kicsit. És ha tudod tedd vízszintesbe. Sem idősnek sem fiatalnak nem tesz jót ha ácsorog. Nekem rendszerint bedagad a bokám éjszakás műszak után, ugyanis nem fekszem, és egy rakat gyógyszer mellett ülök/állok/dolgozom,de eszembe sem jutott,hogy hajtsam magam. Műszak után ha tehetem, pihentetem, polcolom,és pár óra alatt lelappad.
2015. febr. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!