Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gombóc a torokban?

Gombóc a torokban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár hete gombócot érzek a torkomban, van hogy baloldalt, de van hogy középen. Nyeléskor érzem, hogy mintha összeszorulna. Étvágyam van, hasmenés, hányinger nincs.Este rosszabb, és reggel. De sokszor napközben is. Amikor eszek nincs vele gond, lemegy, nem fáj, nem érzek semmit. szerintetek mitől lehet?

2015. márc. 5. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem refluxom van és én akkor érzek ilyet, amikor egy kis gyomorsav épp marja. És pont lefekvéskor és reggel erősebbek a reflux tünetei is!


Amikor ezt érzed, egyél pár szem háztartási kekszet de csak 2-3 korty vizet igyál hozzá. Ha elmúlik, csillapodik a feszítő, gombóc érzés, akkor ez bizony gyomorsav, de még nem feltétlenül reflux. /záróizom betegség.../


Megfelelő étrenddel kordában tartható, de van, hogy állandó gyógyszert kell szedni - nekem sajnos ilyen. A stressztől is lehet és a helytelen táplálkozástól is.

Próbáld meg ezt a háztartási kekszes dolgot, aztán érdemes lenne a tapasztalatok után elmenni esetleg gégészetre - nekem ott állapították meg, hogy mi a bajom...

2015. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, először fül-orr-gégészhez küld, ő megvizsgálja tükörrel, törletet vesz, elküld arcröntgenre,s ha semmi akkor gégetükrözés. A második orvos az endokrinológus lesz, ő vért vesz, abból megállapítja nem-e pajzsmirigy betegség okozza, majd megultrahangozza a torkot. Ha itt sem derül ki semmi akkor jön az allergológus, a gyomortükrözés, neurológus és ortopéd. Bár a gégetükrözésnél az orvos megmondja szükséges-e a gyomortükrözés, mert a nyelőcsőből is lát ilyenkor valamit, meg látja hogy van-e sav okozta pirosodás valahol a torkodban.
2015. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy elég nagy trauma, sirás után következett be, egyik percről a másikra, majdnem megfulladtam.3 napig csak aludtam szinte. majd utána jelentkeztek a tünetek. Igaz előtte nagyon sokat kóláztam, cigiztem. a kólát azóta nem iszom, viszont dohányzok :(
2015. márc. 6. 10:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Végül mennyi idő múlva múlt el? És mitől?
2016. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!