Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon száraz az arcom. Mit...

Nagyon száraz az arcom. Mit tegyek? Már mindent próbáltam.

Figyelt kérdés

Jártam bőrgyógyásznál, használtam gyógyszertári krémeket, majd Dr. Scheller, Alverde, Balea, és Garnier termékeket is. Igen szenvedek, semmi sem segített.

A táplálkozásra és a mozgásra odafigyelek, a folyadékbevitelem is normális. Középkorú nő vagyok.

Tanácsokat, bevált dolgokat, tapasztalatokat szeretnék kérni... Akár házi praktikákat.



2015. márc. 14. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Napi 2-3L vizet szigorúan tartani kéne, általában az nekem javulást szokott hozni, de én képtelen vagyok ennyit vizelni. Most jelenleg olajjal kenem, mert az is számít, hogy milyen a zsíros védőréteg. Tusfürdőben nekem a dove jött be, ez elmegy, az összes többi pocsék. Használtam még fürdő kenőcsöt, amit ekcémára írtak fel régebben, az is használt, legalábbis az ekcémára igen, az arcra nem emlékszem, mindenesetre kb olyan volt, mintha disznózsírral kenném magam fürdés helyett, úgyhogy felhagytam vele. Ezen kívül nekem van penész allergiám, úgyhogy ha magas a spóraszám a túl nedves levegőtől, akkor bedugul az orrom, ég a szemem meg viszket a bőröm. Ha alacsony a páratartalom, akkor meg kiszárad uh. 22-es csapdája. Mindenesetre én a szárazabb mellett döntöttem, mert elviselhetőbb így. Kihúztam ezt a telet is, lassan lehet kimenni a szabadba, meg füstmérgezés nélkül szellőztetni, szóval most már sínen vagyok. Régebben, amíg nem figyeltem oda rá, addig volt, hogy pikkelyekben hámlott, annyira ki volt száradva, ez istenes ahhoz képest. A tó parti séták szintén segíthetnek valamennyit, ott nedvesebb a levegő. Zuhanynál mondta még valaki, hogy fontos, hogy ne legyen túl meleg a víz, mert az leforrázza. Hát kb ennyi, ami így hirtelen eszembe jut. Nincs csodaszer, legalábbis az én esetemben.
2015. márc. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!