Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szedett már valaki Conramalt...

Szedett már valaki Conramalt vagy Tramadolt? Ezek lehetnek elvonási tünetek?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja szedem fájdalom csillapításra a Tramadolt. Két napja abbahagytam, mert úgy gondoltam, hogy nem jó ilyen sokáig ennyire erős gyógyszert szedni, meg gondoltam megnézem kibírom-e nélküle. Első este elkezdtem köhögni, reggelre olyan tünteteim lettek, mintha lázas lennék. Rázott a hideg, izzadtam, de nem voltam lázas. Aztán napközben megint jobban voltam, este viszont megint jött a köhögés, reggelre a "láz". Furcsa, hogy az orrom nem folyik, tehát olyan mintha ez nem tipikus megfázás lenne.

Eszembe jutott, hogy mi van, ha ezek elvonási tünetek? Lehetnek azok? Vagy tényleg csak megfáztam? Volt már másnak is esetleg ilyen? köszönöm


2010. febr. 22. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább menjél el orvoshoz!
2010. febr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Gondoltam rá én is, de sima megfázással nem szoktam dokihoz rohangálni, mert van otthon minden gyógyszerem, C-vitamint szedek, és rengeteg mézes teát iszom. Tehát, ha 2 napon belül nem múlnak a tünetek, akkor elmegyek. Csak érdekelt volna, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben.

Azért még várnék véleményeket.

2010. febr. 22. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Első voltam gondolkodtam rajta, hiszen ha hosszabb ideig szedted, esetleg okozhat elvonási tüneteket, úgy mint az antidepresszáns gyógyszerek. Azt sem szabad egyből abbahagyni mert súlyosbodhatnak a tünetek. Mindenesetre jól teszed ha ost egy kicsit kúrálod magad, aztán majd meglátod hogy érzed magad. De ne hanyagold el!
2010. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is erre gondoltam, csak a férjem mondta,hogy szerinte 1 hónap után még nem jelentkezhetnek elvonási tünetek. Pláne, hogy a fájdalmat nem érzem már.

2010. febr. 22. 09:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetnek tőle elvonási tünetek, de nem köhögés.
2010. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi! Én sem gondoltam, hogy e köhögés elvonási tünet lenne. Valószínűleg megfáztam.
2010. febr. 22. 11:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!