Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hány napig normális a lázas...

Hány napig normális a lázas állapot, hörghurut esetén?

Figyelt kérdés
Volt már korábban hörghurutom, akkor vagy nem is voltam lázas vagy csak 1-2 napig! Most meg a múlt csütörtök óta lázas vagyok, tehát már a 9. napja! Hétfőn voltam dokinál! Kaptam antibiotikumot meg köptetőt! Az antibiotikum vasárnap este fog elfogyni! Tudom, hogy ez a betegség lassan gyógyul, s lehet még sokáig fogok köhögni, de a láznak nem kellene már múlnia? Csak furcsa én korábban akármilyem betegséggel csak pár napig szoktam lázas lenni, aztán legalább az múlni szokott, ha a többi tünet még nem is! Hogy valaha ilyen sokáig lettem volna lázas nem emlékszem! Általába felmegy 38,5-ig . Lázcsillapítóval lemegy! Ágynyugalom mennyire fontos ilyenkor? Mert fekszem amikor tudok, de két kicsi gyermekem van (4és fél éves lány, 22hós fiú), mellettük nem mindig lehet pihenni!

2015. máj. 1. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A hörghurut nem feltétlenül bakteriális fertőzés következménye, ezért nem is feltétlenül jár együtt lázas állapottal. A láz komolyabb szövetkárosodás vagy bakteriális lázkeltő anyag következménye, tehát ez a jelenlegi állapotod súlyosabb, mint a korábbiak. Nem ártott volna egy tüdőröntgen, mert lehet akár tüdőgyulladás is, amit röntgen nélkül csak valószínűsíteni lehet. Ha a láz az antibiotikum ellenére nem mérséklődik 4-5 nap után sem, akkor vagy az antibiotikum nem volt megfelelő, vagy súlyosabb vírusfertőzés van jelen. Ha köhögés is fennáll, akkor a tüdő érintettsége valószínűsíthető, de köhögéscsillapító is ajánlott. Nálunk a családban január közepe óta van ilyen betegség, 1 nő és 7 férfi (5 és 70 év között) esett bele, nagyon lassan gyógyul. Az ágynyugalom annyira fontos, amennyire megteheted, legfeljebb ne teljesen fekvő, hanem csak félig fekvő testhelyzet legyen. Két ekkora gyerek mellett ilyenkor egy kis nagyszülői segítség elkel.
2015. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet nem ártott volna tüdőröntgen, de a doki meghallgatott azt mondta hörghurut, írt fel antibiotikumot aztán ennyi! Édesanyám az akire ilyen esetben mindig számíthatok, de most ő is beteg, ő is hétfőn volt dokinál neki tüdőgyulladása ( őt elküldte a doki röntgenre) van sajnos úgyhogy most nem tud segíteni!
2015. máj. 1. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hörghurutom van, most kezd múlni, 3 hétig tartott, de csak első nap voltam lázas. Hétfőn menj vissza a háziorvoshoz, hogy újból meghallgassa a tüdődet, de még jobb lenne ha elmennél az ügyeletre, mert valóban lehet tüdőgyulladás is.
2015. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! El is mentünk az ügyeletre! Ott meg azt mondta a doki, hogy vírusos, azért nem használ az antibiotikum! Na már csak ez hiányzott! Szerinte ki kell feküdni! Na már az most nekem lehetetlen! De azért pihenek amennyit csak tudok! Azt mondta 2 hét is lehet a gyógyulás! Előbb utóbb majdcsak sikerül! Kösz
2015. máj. 1. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!