Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erre a fajta alvásproblémára...

Erre a fajta alvásproblémára megoldási lehetőségek?

Figyelt kérdés
Konkrétan az elalvással nincsen problémám, mert kb egész nap fáradt/álmoskás vagyok.. aza fajta mikor mindig csak nyújtózkodna az ember. Az a problémám, hogy felébredek aránylag kevés olyan 5 óra alvás után és vagy még félálomba vergődök jobbra balra vagy teljesen felébredek. Na most napközben sosem tudtam aludni, az most sem megy - meg amúgy is összeegyeztethetetlen az átlag ember életével. Nagyon hiányzik az a maradék 2-3 óra alvás ami elmarad. Így megy ez már egy jó ideje, valami ötletetek mit tehetnék?

#alvásprobléma #kevés alvás #egésznapos fáradtság
2015. máj. 2. 18:31
 1/5 A kérdező kommentje:
ja még talán annyit tennék hozzá, hogy olyan érzésem van, hogy a fejem a fáradt inkább és nem a testem..tehát olyan tompa vagyok
2015. máj. 2. 18:33
 2/5 anonim ***** válasza:
A szervezet oxigénhiányából ered. Légzőgyakorlattal új erőre kaphatsz.
2015. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És tudnál valami konkrétat javasolni? Amúgy az orromon keresztül tényleg nehézkesen kapok általában levegőt.. Lementem a minap futni és közben ahogy szívtam az orromon a levegőt olyan vákum keletkezett, hogy összehúzta az orrom végét..
2015. máj. 3. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
A szervezet oxigénhiánya nem így nyilvánul meg. Ugyan is a szervezetben az oxigénellátást a vér végzi. A tüdőn keresztül a vérbe jutó oxigénmennyiségéről van szó, és ehhez az kell, hogy a tüdő belső felülete minél nagyobb legyen, a vér csomómentessége befolyásolja az oxigénfelvevő képességét. Részletesebben mailben tudom elmondani.
2015. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy születésünk után nem tanulunk meg helyesen lélegezni. Az oxigénhiányt szervezetünk mindaddig képes korrigálni, amíg a felnőtté válásunk idején az agynak lenne szüksége bővebb oxigénellátásra, de szervezetünk fejlődéséhez is hirtelen több kell. Ezért vannak akik hirtelen bele is roppannak, pszichológushoz, pszichiáterhez kerülnek, jobb esetben. De egyik sem oldja meg az oxigénhiányt, ezért élete végéig bogyókat kell szednie. Ez gazdagságos világunkban érthető és hasznos, a gazdaságra nézve!
2015. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!